2013-08-24

WSPIERAMY AKCJE

Jesienny Rajd Teraz Kobiety zaprasza!

Ruszyły zapisy do drugiej edycji samochodowego Rajdu Teraz Kobiety, który odbędzie się w dniach 28-29 września na terenach Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Celem imprezy, która jest kontynuacją Rajdu Polski Kobiet jest promowanie badań profilaktycznych wśród Pań i Panów. Jesienna edycja jest kierowana do użytkowników wszystkich aut bez względu na płeć, doświadczenie za kierownicą oraz rodzaj zawieszenia i posiadany napęd w aucie. Udział w nim mogą wziąć załogi kobiece, męskie oraz mieszane.
 

 


Rajd Teraz Kobiety to połączenie świetnej zabawy za kierownicą w gronie osób ciekawych świata i nowych doświadczeń z dbaniem o zdrowie własne i najbliższych. Na uczestników czeka niezapomniany weekend na terenach Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu.

- W 2011 roku po raz pierwszy pojechałam w Rajdzie Teraz Kobiety, aby udowodnić sobie, że  można walczyć i wygrywać. Udział w tej imprezie to ogromna przyjemność, a energia i pozytywne wibracje jakie towarzyszą rajdowi sprawiają, że coraz więcej osób bierze w nim udział i zaraża się pasją motoryzacyjną. - mówi Alicja Polańska, ambasadorka Rajdu Polski Kobiet – Kobieta, która wygrała walkę z chorobą nowotworową – Dzięki udziałowi w Rajdzie mamy możliwość zbadania się oraz - co najważniejsze - zachęcenia do profilaktyki osób, które obserwują nasz Rajd w wielu miejscowościach, przez które przejeżdżamy. Zapraszam do wzięcia udziału w najbliższym Rajdzie i regularnych badań profilaktycznych. – dodaje Alicja Polańska. 

Pierwszy dzień Rajdu (28 września, sobota) to 8 prób sportowych na specjalnie przygotowanych odcinkach oraz trasy szutrowe oraz turystyczne wiodące przez przepięknie położone miejscowości Podlasia. Trasa jest wyjątkowo urokliwa, a jednocześnie możliwa do przejechania przez każdy pojazd bez względu na rodzaj napędu czy zawieszenia. Każdy uczestnik będzie miał także okazję do wzięcia udziału w wyścigu samochodem militarnym udostępnionym przez Firmę TDM Electronics S.A. Po dniu pełnym sportowych zmagań, uczestnicy zregenerują siły podczas wspólnej kolacji w kompleksie „Lipowy Most Golf Park” położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej niedaleko Supraśla, by kolejnego dnia zagrać m.in. w turnieju golfa. Niedziela będzie także dniem badań i troski o zdrowie – dla Pań i Panów będą przeprowadzone badania profilaktyczne w hotelu oraz w specjalnie dyżurujących Poradniach specjalistycznych w Białymstoku współpracujących z Fundacją. Będzie można oddać krew, również w kierunku potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego.

Wszystkimi zaplanowanymi badaniami Fundacja będzie chciała objąć nie tylko uczestników rajdu, ale również mieszkańców okolicznych miast i miasteczek.

Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z chorobami nowotworowymi. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych. Sukcesem zakończyła się jedna z ostatnich inicjatyw Fundacji – III Rajd Polski Kobiet (czerwiec 2013), w którym wzięło udział ponad 30 kobiecych załóg. Za kierownicą zasiadły m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Maga Stam, Katarzyna Jankowska, Karolina Lampel -Czapka. W ciągu jednego dnia imprezy wykonano 39 badań cytologicznych, 92 badania mammograficzne oraz 55 osobom wykonano USG tarczycy, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz objęto konsultacją lekarza endokrynologa. Setki Pań, dzięki tej imprezie zostało poinformowanych o konieczności wykonywania badań profilaktycznych.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom jesiennego rajdu gwarantują:
-  doskonałą zabawę sportową,
-  przeprowadzenie nieodpłatnie wielu różnych badań profilaktycznych,
-  poznanie przepięknych zakątków Podlasia,
-  zwiedzenie miejsc wyjątkowych turystycznie,
-  rozkosze podniebienia – przy spożywaniu posiłków charakterystycznych dla terenów Polski
    wschodniej,
-  uroczystą kolację z niespodziankami  i zabawę do samego rana  
-  naukę gry w golfa i turniej golfowy z nagrodami,
-  basen, SPA.

Harmonogram jesiennego Rajdu:
28września (sobota) godz. 10:00  Białystok, Al. Jana Pawła II
10:00 - zbiórka załóg, rejestracja załóg startowych,badanie kontrolne pojazdów rajdowych,        
10:30 - dopuszczenie do rajdu, odprawa, wydanie dokumentacji rajdowej,| oznakowanie pojazdów, sesja zdjęciowawszystkich uczestników na Starcie Rajdu, wywiady
11:00 - START pierwszej załogi wg nadanych numerów startowych
12:00 - druga próba PKP, PKC, lotnisko
13:00 - trzecia próba, plac PZM
13:30 - czwarta próba, sprawnościowa, lunch
15:00 - piąta próba, Studzianki
15:30 - szósta próba, specjalna, Czarna Białostocka
17:00 - siódma próba, Kopna Góra
17:30 - ósma próba, Lipowy Most
18:30 - META i zakwaterowanie w Lipowym Moście
20:00 - uroczysta kolacja z atrakcjami zorganizowanymi przez organizatorów oraz Gospodarzy

29września (niedziela)
8:00 -  śniadanie
9:00 - nauka gry w golfa
9:30 - turniej gry w golfa
10:00  - w miedzy czasie badania specjalistyczne zorganizowane w hotelu dla uczestników rajdu
12:30 - zdjęcia pamiątkowe, wyjazd z hotelu
13:00 - zwiedzanie (niespodzianka)
14:30 - badania specjalistyczne dla uczestników rajdu w poradniach specjalistycznych w B-stoku
15:30 - zakończenie Rajdu, zdjęcia pamiątkowe, pożegnanie

 Fot. B. Tadla, O. Bończyk

Centrum Onkologii


Komentarze (1)

marta (2013-08-29 21:44:17)
no to Teraz Kobiety
fajnie ze coraz wiecej się organizuje takich rozrywek gdzie kobiety mogą pokazać swoje umiejętności a jest co bo jesteśmy wspaniałymi kierowcami ! :))
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar