2013-07-04

WSPIERAMY AKCJE

Polsko, oto bezdomny pies

,,Polsko, oto bezdomny pies’’ to inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt w Polsce. Marsz przez Polskę rozpoczął się 1 czerwca na Helu i dobiegnie końca w miejscowości Wołosate. Uczestnicy marszu pokonają wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi 1330km.


 

Trasa wygląda następująco:


 
 

 

Ania, główna organizatorka akcji, zapytana, skąd wziął się pomysł na taką wyprawę odpowiedziała:

,,Zbyt wiele osób gardzi psami adopcyjnymi, ze schroniska. Sama jako właścicielka psiaków adopcyjnych nieraz spotkałam się ze stwierdzeniami, które mówiły o ich beznadziejności i braku wartości. Przecież to nieprawda! Pies bez rodowodu jest tyle samo wart, co zwierzę z najlepszej hodowli (...). Myśląc o marszu, przyświecała mi idea pokazania wartości właśnie tych psów, które najbardziej kocham. Ma być to spacer, w czasie którego każdy będzie mógł zobaczyć, że pies bez rodowodu też jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych jak przejście całej Polski''.


Każdy, kto chciałby dołączyć przynajmniej do małego odcinka marszu powinien bacznie obserwować poczynania jego uczestników na facebooku, tak by nie przegapić przemarszu przez swoją miejscowość: https://www.facebook.com/pages/Marsz-przez-Polsk%C4%99/188556637975540.

 

Informacja dla tych mniej aktywnych o  dobrym sercu ;) : Wy również możecie pomóc, kupując podczas jednego z postojów  cegiełkę w postaci koszulek promujących akcję ,,Polsko,oto bezdomny pies'' oraz smyczy dla psów .

 

Z całego serca zachęcam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!:)

 
Autor:
Nikolina Jaworska


Inne artykuły autorki:

The books I truly recommend (part I)

Modowe inspiracje: Kate Middleton

Warsaw Fashion Weekend pokaz marki odzieżowej RINA COSSACK - relacja

Modowe inspiracje: Emma Watson


Koncert zespołu Bednarek


Lektor vs. napisy

Kompendium wiedzy – filtry cz.I

 
Słonecznik - naturalny sposób na mocne paznokcie

Stay fit & healthy

Kompendium wiedzy – filtry cz.II

Rzęsy w butelce

Elegancki luz

Dzień Otwarty z Sarenzą

Paznokciowe trendy

 
Truskawkowe muffinki

Targi Mody Alternatywnej Dark Market

Make-up: naturalna i subtelna

Magia zdjęć

Maxi na sportowo

Komentarze (2)

Majar (2013-08-30 16:55:38)
etyka człowieka
Ale mamy chory świat!Wojny,głód,narkomania,gospodarka rabunkowa - jeszcze zwierzęta na tym cierpią!Ludzie wolą zajmować się głupotami,marginalnym życiem celebrytów,wieczną pogonią za pieniędzmi,za łatwym seksem,za ulotną słwą - a nie umią,nie chcą,nie potrafią - sprawić by Ziemia - KAŻDY jej zakątek był miejscem miłym człowiekowi i zwierzęciu - domem!Nie byłoby domów dziecka,schronisk dla psów,koni (nawet juz teraz świnek i niedzwiedzi),domów starców,domów opieki....
NekropolisQueen (2013-07-05 12:56:57)
:)
Fantastyczna akcja i bardzo wartościowy artykuł
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar