2013-06-18

Kolekcje ubrań

Bardzo duża miłość w t-shirtach od projektantki Justyny Bułaj

Projektantka Justyna Bułaj po swojej poprzedniej kolekcji pt. „Spark” tym razem sięga już po kultowe a zarazem rozpopularyzowane t-shirty i przedstawia ich własną wersję pod nazwą „ XX love”.

Graficzne przesłania na t-shirtach  to próba przedstawienia w prosty sposób znaczenia miłości a raczej jej różnorodnych odniesień.  Mogą między innymi one przejawiać się w kierunku związków partnerskich, pasji, przywiązania do tradycji ale także miłości do Boga, który jest przewodnim motywem kolekcji „XX love”. Treści zawarte w grafice dodatkowo podkreślają to  językiem łacińskim. Sama nazwa może być interpretowana jako wielka miłość ale jest to też informacja, że t-shirty można nabyć w wersji damskiej i męskiej nawet do rozmiaru xxl co podkreśla ich uniwersalność.
 
  Justyna Bułaj w swych kolekcjach lubi stawiać na lekko architektoniczne, minimalistyczne formy czasami na pograniczu awangardy zdecydowanie jednak kierując się w stronę pret a porter. Jako pierwsza polska projektantka mówi oficjalne i radykalne „nie” dla tworzenia z naturalnych skór i futer tym samym podkreślając ekologiczny charakter swojej marki bo jak sama twierdzi moda nie wymaga ofiar by móc istnieć i najczęściej przez jeden dany sezon. Jak wielu projektantów ceni sobie takie tkaniny np. jak jedwab, kaszmir czy wełny ale na równi traktuje też mniej docenianą bawełnę. Rzadko kieruje się trendami przy tworzeniu projektów a częściej podąża za głosem wewnętrznym wybierając kierunek kolekcji.


Fot. Justyna Bułaj
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar