2013-06-07

ROZRYWKA

Depeche Mode zgodził się na propozycję polskiego zespołu

Debiutujący na polskim rynku project FOREVEL, ponad 3 miesiące czekał na zgodę zespołu Depeche Mode na opracowanie i wydanie piosenki It’s No Good – dziś doczekali się oficjalnej odpowiedzi.

Foto. BlackMedia
 


Forevel, to muzyczny projekt małżeństwa- Eweliny Zańczak-Sztaby i Łukasza Sztaby. Do tej pory ich kompozycje i aranżacje trafiały w ręce cenionych polskich artystów. Teraz postanowili tworzyć dla siebie i o sobie… Ich muzyka gatunkowo zbliżona jest do trip hop’u. Przestrzeni dodają klasyczne orkiestrowe brzmienia, a niepokoju matowy i tajemniczy wokal Eweliny.

Muzycy nie ukrywają, że inspirują się wieloma artystami, wśrod nich wymieniają Massive Attack, How to Destroy Angels , Sigur Ross, Depeche Mode.

W takim właśnie klimacie tworzy się ich debiutanki krążek. Zanim jednak płyta ujrzy światło dzienne, Ewelina i Łukasz przygotowali nową aranżację utworu Depeche Mode “It’s No Good”.

“Zakochałam się w niej mając 13 lat... Towarzyszyła mi całe życie. Pokazałam ją Łukaszowi i wspólnie stwierdziliśmy, że naszym największym marzeniem jest, żeby ten właśnie utwór pojawił się na naszej płycie. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe, ale udało się i jestem ogromnie szczęśliwa“ – tak komentuje zgodę autorów na wydanie coveru Ewelina Zańczak Sztaba.


Łukasz Sztaba dodaje:„ Na zgodę czekaliśmy ponad 3 miesiące, przygotowaliśmy piosenkę, przygotowaliśmy teledysk, ale nadal nie mieliśmy pewności, czy będziemy mogli wydać utwór na naszej płycie, czy dostaniemy „błogosławieństwo“ od Depeche Mode. Dziś dowiedzieliśmy się, że Martin Gore zgodził się na naszą propozycję opracowania jego utworu. Nie jesteśmy w stanie opisać jak bardzo jeteśmy z tego dumi i jak bardzo dziękujemy – tym bardziej, że dostaliśmy także wiedzę, że zespól Depech Mode nie często zgadza się na adaptacje swoich utworów. Czujemy się wyróżnieni i ogromnie zaszczyceni“

 
Także polscy fani Depeche Mode przyjęli przychylnie cover “It’s No Good”, na ich FanPage’u komentarze pod linkiem do klipu były zdecydowanie pozytywne. A jeden z portali opisał ten cover jako “Niezwykły”.
 


 Music & Lyrics : Martin Gore
Arrangement and Music Production : Forevel
Reżyseria: Magda Targosz
Produkcja : Robert Łoziński / Black Media
Zdjęcia: Mikołaj Łebkowski
Recorded and Mixed by Jarosław Yaro Płocica - Jazzda Music
Mastering : Jacek Gawłowski - JG Master Lab
Operator Kamery: Bolesław Kielak
Montaż: Adam Kwiatek
Asystent kamery: Arkadiusz Śledz / Black Media
Online: Magdalena Koncewicz/ Badi Badi
Korekcja barwna: Dominik Deras / Badi Badi
Dyżurny Planu: Grzegorz Puławski
Make-up: Sylwia Sokołowska
Stylizacja: Justyna Grzelak / copycat.pl
Stylizacja: Marlena Kępa
Choreografia: Oliwia Pieczewska
Scenografia: Magda Wójcikówna
Mistrz Oświetlenia: Piotr Podbielski
Oświetlenie: Patryk Zadrożny
Dyżurny Planu : Grzegorz Puławski

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar