2013-05-24

Dania dla jarosza

Szparagi w roli głównej

Tagi: jedzenie
Jednym kojarzy się z wszechobecną zielenią drzew, innym z ciepłymi, długimi wieczorami, a jeszcze innym z przepełnionymi straganami warzywnymi, na których nadrabiają zimowe zaległości. Wiosna, bo o niej mowa, zachwyca i motywuje do zmian, również na talerzu. Dajmy się więc zaskoczyć wyjątkowymi propozycjami, w której główną rolę odgrywają coraz popularniejsze na polskich stołach szparagi!Na czym polega fenomen szparagów? To proste: warzywa te są niezwykle bogatym źródłem witamin B, B2, B6, C i K oraz składników mineralnych, takich jak kwas foliowy, sole potasowe, wapń, magnez, cynk, fosfor i żelazo. Wartości odżywcze, jakie zawierają w sobie szparagi sprawia, że działają one bakteriobójczo, chroniąc nas przed rozmaitymi chorobami. Warto dodać, że regularne spożywanie szparagów wpływa na pobudzenie oraz uregulowanie układu trawiennego, obniża ryzyko występowania nowotworów i chorób serca.

Miłośników, tych nietypowych warzyw, na pewno uszczęśliwi nowa propozycja restauracji Oto!Sushi, gdzie obecnie odbywa się prawdziwy Festiwal Szparagów.

California gold z polędwicą, szynką parmeńską lub tuńczykiem smakują wyśmienicie w towarzystwie szparagów. Do tego hosomaki ze szparagami i szparagowe futomaki w wersji z krewetkami czy małżami. Niezwykłych doznań smakowych dostarczy również Różowa Pantera ze szparagami. Pod tą oryginalną nazwą kryje się wyjątkowo kolorowa wersja maków z rzodkwią oshinko oraz ikrą latających ryb – tobico.

- Dlaczego postanowiliśmy uatrakcyjnić naszą ofertę szparagami? Klienci, uwielbiają próbować nowych smaków, często pytają nas o nowości i  eksperymenty, które ich zaskoczą – wyjaśnia Andrzej Lubowicki, współpwłaściciel reasturacji Oto!Sushi przy Nowym Świecie w Warszawie. – Połączenie szparagów z pełnowartościowymi rybami gwarantuje niezwykle zdrowy, a jednocześnie niskokaloryczny i lekkostarwny posiłek – bez względu na porę dnia, w której mamy na niego ochotę.

Zapraszamy!

Komentarze (1)

paulina2157 (2013-05-28 12:44:48)
mniam
 Dość oryginalne połączenie jak dla szparagów . Lubię takie ekspertymenty kulinarne, a zwłaszcza jak efekt jest tak zaskakujący
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar