2013-05-23

Warto odwiedzić...

Kultura jest GREAT

Czy wiesz, że w Bristolu odbywa się najsłynniejszy festiwal sztuki ulicznej w Europie? A Muzeum Ashmolean w Oxfordzie posiada największą na świecie kolekcję rysunków Rafaela? Wielka Brytania kryje mnóstwo fascynujących tajemnic dla miłośników kultury i sztuki. Przekonaj się o tym już dziś wspólnie z WizzAir i VisitBritain, którzy zachęcają do zwiedzania wysp w ramach akcji promocyjnej „Great Britain – You’reinvited”. Wykorzystaj zbliżający się długi weekend do odkrycia atrakcji Wielkiej Brytanii.

 


Londyn
fot. VisitBritain
 


Jeśli należysz do miłośników sztuki estradowej, to w Wielkiej Brytanii na pewno nie będziesz się nudzić. Wielbicieli opery i baletu zachwycą przedstawienia wystawiane w Royal Opera House w Londynie (już od 1858 r.), Wales Millenium Centre w Cardiff czy NorthenBallet w Torkshire na północy Anglii.Fani musicali natomiast doskonale będą bawić się na słynnym londyńskim West Endzie, gdzie grane są najpopularniejsze szlagiery musicalowe.

Fascynaci sztuki nowoczesnej z pewnością będą zachwyceni bogatymi zbiorami brytyjskich muzeów m.in.: Tate Modern i Saatchi Gallery w Londynie, The Angel of The North w Newcastle czy The CustardFactroy w Birminghan. Ale to nie wszystko – w Wielkiej Brytanii możnarównież „dotknąć” sztuki. Wystarczy przejść się ulicami, np. Bristolu, aby podziwiać niesamowite graffiti stworzone przez słynnego Banksy’ ego. Wielbicieli bardziej tradycyjnej sztuki zachwycą zaśeksponaty w londyńskich The British Musem czy NationalGallery czy Muzeum Uzbrojenia w Leeds.

A co dla młodszych turystów? Ci oczarowani będą Muzeum Historii Naturalnej, pełnym interaktywnych zabaw edukacyjnych oraz możliwością obejrzenia studia Warner Bross z zachowanymi pomieszczeniami, dekoracjami i kostiumamipochodzącymi z filmu Harry Potter. Warto więc wykorzystać najbliższą okazję, jak na przykład zbliżający się długi weekend, by odkryć niezwykłe atrakcje, które oferuje Wielka Brytania.

Doskonałym dowodem na popularność Wielkiej Brytanii wśród polskich turystów jest fakt, że jest ona trzecią najchętniej odwiedzaną przez nich destynacją. Co ciekawe,ponad 60% z nich dociera tam samolotem. Dziś, dzięki tanim przewoźnikom jak WizzAir, przelot do Wielkiej Brytanii jest nie tylko szybki i wygodny, ale i tani*. Linie lotnicze WizzAir oferują loty z 7 polskich lotnisk w Polsce: Warszawa, Wrocław, Katowice, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Poznań.  Warto wybrać zatem Wielką Brytanię jako kierunek turystów np. na długi weekend czy wakacje. Odkryj ją już dziś z WizzAir i VisitBritain.


PrzedstawienieMaskarada
fot. VisitBritain
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar