2013-05-23

Sałatki i surówki

26 maja zaskocz mamę i przygotuj pyszne śniadanie

Jeśli chcesz, aby twoja mama poczuła się wyjątkowo tego dnia, postaraj się wyręczyć ją w codziennych obowiązkach. Zacznij Dzień Matki od podania jej pomysłowego i pysznego  śniadania, najlepiej do łóżka. Wypróbuj sprawdzone i proste przepisy i zrób mamie miłą niespodziankę z samego rana.

 

 


Paryżankowe serduszka fot. ZM Pekpol
 


Aby uczcić Dzień Matki, możemy kupić mamie prezent, wręczyć kwiaty, ale możemy też zrobić coś specjalnie dla niej – przygotować pyszny poranny posiłek. - Najważniejsze, by nie były to zwykłe kanapki, lecz danie przy którego przygotowaniu wykażemy się pomysłowością i zaserwujemy je w niebanalnej formie. Jeśli sięgniemy po delikatne parówki „Paryżanki”, wytwarzane z najwyższej jakości wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego z dodatkiem naturalnych przypraw, możemy wyczarować kreatywne przekąski, np. „Paryżankowe serduszka” czy śniadaniową pastę z „Paryżanek”, która doskonale smakuje ze świeżą francuską bagietką - mówi Małgorzata Wódkiewicz z Zakładów Mięsnych PEKPOL Ostrołęka.


Dwa niebanalne sposoby na Paryżanki:

Paryżankowe serduszka

Składniki:
• 2 „Paryżanki” klasyczne ZM Pekpol
• 2 jajka
• szczypiorek
 
Przygotowanie:
Z „Paryżanek” zdjąć folię, następnie przeciąć je na pół, tak aby po odgięciu na zewnątrz utworzyć kształt serca. Końce parówek połączyć wykałaczką i ułożyć na rozgrzanej patelni. Do lekko podsmażonych serduszek wbić jajka i smażyć tak długo, aż się setną. Całość można posypać świeżym szczypiorkiem.

Śniadaniowa pasta z „Paryżanek”

Składniki:
• 4 „Paryżanki” klasyczne ZM Pekpol
• 2 serki topione
• 2 łyżki majonezu
• pieprz i sól

Przygotowanie:
„Paryżanki” bardzo drobno pokroić. Serek topiony rozgnieść widelcem i wymieszać z majonezem i parówkami. Następnie dodać drobno posiekany szczypiorek. Doprawić do smaku solą pieprzem i jeszcze raz wymieszać. Pasta wyśmienicie smakuje na francuskiej bagietce.

 

Śniadaniowa pasta z parówek fot. ZM Pekpol

Komentarze (1)

Sosenka (2013-05-24 20:45:34)
:)
Pyszne i pomysłowe śniadanie dla mamy tego dnia jest obowiązkowe :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar