2013-05-17

WSPIERAMY AKCJE

Akcja Rusz z Kanapy Cztery Łapy

Akcja plenerowa „Rusz z Kanapy Cztery Łapy” już w najbliższą niedzielę! Zapraszamy koniecznie z psami!
Szósta edycja kampanii edukacyjnej „Stop Otyłości. Ważą się losy psów i kotów”  wystartowała z początkiem maja. W jej ramach przewidziano wiele interesujących działań skierowanych do właścicieli. Część z nich już się odbyła, jednak przed nami jeszcze wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. Koniecznie z Waszymi psami!

W ubiegłą sobotę właściciele psów z sześciu miast: Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Krakowa w parkach i na terenach zielonych, mogli rozmawiać na temat nadwagi i otyłości zwierzęcej ze Strażnikami Psiej Wagi. Starali się oni zwrócić uwagę posiadaczy zwierząt na to, aby bacznie przyglądali się wadze swoich zwierząt i prosili o kontrolowanie jej podczas każdej wizyty u lekarza weterynarii.

Nadchodzący weekend również przebiegnie pod hasłem walki z nadwagą  i otyłością psów i kotów i będzie obfitował w kolejne wyjątkowe wydarzenia. Już w sobotę, przez cały dzień, Strażnicy Psiej Wagi będą działać w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie – ale uwaga, nieco inaczej niż w ubiegłą sobotę. W każdym z miast staną wielkie kanapy, które będą miały za zadanie podziałać na wyobraźnię właścicieli zwierząt. Organizatorzy chcą w ten sposób jeszcze skuteczniej zmotywować ich do „ruszenia” z kanapy swoich nieco rozleniwionych i lekko ociężałych po zimie zwierząt.  Strażnicy będą również zachęcali do udziału w Wielkim Finale kampanii pod hasłem „Rusz z Kanapy Cztery Łapy”, który odbędzie się 19 maja, o godz. 13.19.

Warto przybyć na czas! W programie akcja-niespodzianka : flash mob, podczas którego wszyscy obecni zostaną zaangażowani we wspólne działanie, będące wyrazem poparcia dla idei uwolnienia zbędnych kilogramów swoich psów oraz deklaracją zdrowego i aktywnego trybu życia właściciela i psa. Organizatorzy szczegółów nie zdradzają, ale zapewniają, że będzie zjawiskowo. Przewidziano także liczne konkursy, w których do wygrania będą gadżety i koszulki związane z kampanią.

WIELKI FINAŁ „RUSZ Z KANAPY CZTERY ŁAPY” odbędzie się 19 maja o godz. 13.19:

KRAKÓW, BŁONIA, na wysokości wejścia do Parku Jordana

WARSZAWA, POLE MOKOTOWSKIE, wejście od ul. Rostafińskich, polana przy Pubie „Marylin”

POZNAŃ, MALTA, Trybuny Toru Regatowego (od strony mety)

WROCŁAW, PARK POŁUDNIOWY, polana przy ul. Sudeckiej

18 MAJA, Strażnicy Psiej Wagi przy kanapach, godz. 10-19:

Warszawa
• Plac Trzech Krzyży, przy Pomniku Witosa 

Kraków
•    Plac przed Galerią Krakowską
•    Błonia, na alejkach spacerowych,  naprzeciwko wejścia do Parku Jordana
•     Plac Szczepański

 Poznań
• Malta, przy Restauracji „U Kibiców”, przy trybunach Toru Regatowego
• Plac przed Galerią MM, przy wejściu od Al. Marcinkowskiego

 Wrocław
• Wyspa Słodowa, w centralnym punkcie
• Panorama Racławicka
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar