2013-05-19

Kolekcje ubrań

River Island ogłasza powrót Ikony Stylu

Ta najbardziej oczekiwana kooperacja roku 2013 wywołała ogromne poruszenie w świecie mody podczas London Fashion Week w lutym. Czas na jej kolejną odsłonę! Czego można się spodziewać po letniej kolekcji Rihanny – artystki uznawanej za jedną z współczesnych ikon stylu? Przede wszystkim letnich inspiracji, ale też kontynuacji pomysłów z wiosennej linii Rihanna for River Island. Piosenkarka stworzyła nie tylko całą gamę nowych projektów, lecz również odświeżyła niektóre z propozycji ze swojej pierwszej marcowej kolekcji.
 

 


Letnia odsłona to przede wszystkim sukienki ze zwiewnych tkanin, ażurowa odzież plażowa oraz pierwsze projekty strojów kąpielowych autorstwa piosenkarki. Wzrok w szczególności przyciągają jednoczęściowe kostiumy i efektowne bikini. Sukienka-kombinezon, którą wokalistka miała na sobie na okładce magazynu ELLE UK, w najnowszej kolekcji pojawia się w wersji pokrytej monochromatycznym kwiatowym wzorem, który króluje również na koszulach, szortach i wielu innych projektach z letniej linii. RiRi nie mogła zapomnieć również o akcesoriach – w kolekcji znalazły się m.in. ozdabiane biżuterią czapki z daszkiem, botki w militarnym stylu oraz delikatne szpilki, czyli najbardziej charakterystyczne elementy stylu, z którego znana jest artystka.

Tak jak poprzednio, kolekcja wyróżnia się ciekawymi tkaninami. Ważne są też detale, które z pozoru basicowym projektom nadają wyjątkowości. Specyficzny akcent nonszalanckich  wiązań widoczny jest na t-shirtach i sukienkach, a charakterystyczny dla stylu Rihanny motyw koszuli zawiązanej wokół pasa można znaleźć na kombinezonach, spódnicach o długości midi czy parkach. Ten osobliwy niuans zdecydowanie podkreśla swobodny klimat całej kolekcji.

Letnia paleta kolorów to przede wszystkim czerń i biel, czerwień, kwiatowe motywy, farbowane grafiki nawiązujące do tzw. DIY oraz pasy. Każdy element linii jest zaprojektowany według autorskiego pomysłu artystki.

Letnia kolekcja Rihanna for River Island dostępna będzie w wybranych sklepach oraz w sprzedaży on-line od soboty 25 maja 2013 roku.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar