2013-05-13

WARTO WIEDZIEĆ

Pierwsza edycja Kocham Wino Fest już za nami

Pyszne wino, smaczne jedzenie i wyśmienita atmosfera - tak w skrócie można podsumować pierwszą edycję Kocham Wino Fest - Festiwalu Dobrego Smaku, która odbyła się w niedzielę 12 maja br w Forcie Legionów w Warszawie.Kocham Wino Fest - Festiwal Dobrego Smaku organizowany przez Centrum Wina to jeden z największych w Polsce festiwali wina. W imprezie wzięło udział ok. 1300 miłośników wina, którzy degustowali ponad 100 gatunków win z całego świata. Można było spróbować win o różnych smakach - wytrawnych, półwytrawnych i półsłodkich - a także z różnych przedziałów cenowych - od 19 pln aż do ponad 500 pln za butelkę. Podczas całego festiwalu zdegustowano łącznie prawie 800 butelek wina, a ulubionymi winami uczestników festiwalu wyłonionymi w trzech plebiscytach zostały wina Hugel Gewurztraminer A.O.C. Alsace, Ventisquero Queulat Gran Reserva Pinot Noir D.O. Valle de Colchagua oraz Eroica Riesling Columbia Valley.

Wina można było także degustować w towarzystwie różnego rodzaju przysmaków oferowanych przez partnerów festiwalu. Były to m.in. sery korycińskie produkowane według tradycyjnej podlaskiej receptury przez przedsiębiorstwo Gremza, czekolada wytwarzana ręcznie bezpośrednio z ziaren kakaowca przez Manufakturę Czekolady, a także pyszne torty bezowe wytwarzane tylko z naturalnych i ekologicznych składników od Bella Beza.

Każdy, kogo zainteresowała sztuka łączenia wina z jedzeniem, mógł wziąć udział w warsztatach kulinarno-winiarskich. Szefowie kuchni wine barów Puławska Wine & Food i Duchnicka Wine & Food pokazywali podczas nich, jak dobierać wino do potraw by uzyskać idealną kompozycję smaków. Cennych wskazówek dotyczących wina udzielali także doradcy z Centrum Wina podczas zmagań w otwieraniu i rozlewaniu wina na czas oraz w trakcie degustacji wina w ciemno. Uczestnicy zabaw mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę o winie, lecz także otrzymać w nagrodę butelkę pysznego wina.

Wyjątkową butelkę wina można było również wylicytować podczas specjalnej aukcji charytatywnej. 3-litrowe chilijskie wino Casa Lapostolle Merlot Cuvee Alexandre'06  Valle de Colchagua zostało zlicytowane za sumę 450 pln, która zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym dzieciom.


Pierwsza edycja Kocham Wino Fest jest już za nami - wszyscy miłośnicy wina mogą być jednak pewni, że choć festiwal odbył się po raz pierwszy, to jednak z pewnością nie ostatni. W świecie win jest przecież jeszcze nie jedno do odkrycia, a radosna atmosfera festiwalu z pewnością sprzyja poznawaniu.

 

Komentarze (1)

sylvana (2013-05-13 15:28:30)
Super Impreza ......
jaka szkoda,że mnie tam nie było ;))) 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar