2013-04-29

Pielęgnacja ciała

Kompendium wiedzy – filtry cz.II

W poprzednim artykule (Kompendium wiedzy – filtry cz.I) przybliżyłam Wam pojęcie fotostabilności oraz scharakteryzowałam i po krótce porównałam  filtry chemiczne i fizyczne. Dzisiaj natomiast skupię się na właściwej aplikacji produktów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną.

Mogłoby się wydawać, że każda z nas wie, jak używać tego typu kosmetyków. Okazuje się jednak, że niewiedza w tej kwestii wciąż jest powszechnym problemem. I o ile przywiązujemy coraz większą wagę do ochrony przed fotostarzeniem, tak do kwestii samej aplikacji podchodzimy po macoszemu.

Mam wiele znajomych, które dumnie informują mnie o tym, że filtry stanowią podstawę ich pielęgnacji. Wówczas mówię im, że dobry filtr to nie wszystko, gdyż kluczem do sukcesu jest właściwa aplikacja.
 
 


Co kryje się pod pojęciem właściwej aplikacji?

Aby uzyskać stopień ochrony podany na opakowaniu naszego produktu, należy nałożyć 2mg na każdy cm2 skóry. Wbrew pozorom, jest to bardzo trudne zadanie, gdyż przy takiej ilości filtrów długi będzie czas wchłaniania produktu oraz ciężko będzie uniknąć efektu bielenia skóry. Jednakże nie ulega to wątpliwości, że gra jest warta świeczki.

 

W praktyce wygląda to następująco:
- twarz należy pokryć 1,5-1,8ml produktu
- na twarz i szyję należy aplikować ok.2-2,5ml produktu
- na odpowiednie pokrycie całego ciała filtrem potrzeba ok.30mlWAŻNE: Nałożenie mniejszej od zalecanej ilości produktu drastycznie zmniejsza stopień protekcji. W ten sposób korzystając z filtra SPF50+ uzyskujemy np. ochronę równą SPF10!

 
Jeżeli chodzi o sam sposób aplikacji, należy unikać intensywnego wcierania produktu w skórę. Sugerowałabym raczej delikatne wklepywanie filtrów, dzięki czemu unikniemy zmniejszenia stopnia ochrony przeciwsłonecznej. Zanim zdecydujemy się na nałożenie makijażu, dajmy skórze kwadrans na ich porządne wchłonięcie.


Mam nadzieję, że dzięki moim radom unikniecie wielu posłonecznych nieprzyjemności! :)


Autor: Nikolina Jaworska


Inne artykuły autorki:

The books I truly recommend (part I)

Modowe inspiracje: Kate Middleton

Warsaw Fashion Weekend pokaz marki odzieżowej RINA COSSACK - relacja

Modowe inspiracje: Emma Watson


Koncert zespołu Bednarek


Lektor vs. napisy

Kompendium wiedzy – filtry cz.I

 
Słonecznik - naturalny sposób na mocne paznokcie

Stay fit & healthy

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar