2013-04-27

Diety

HEPI - na poprawę nastroju

Stres, przemęczenie, ospałość… Jak szybko pozbyć się senności i poprawić sobie samopoczucie?
 Niektórzy sięgają po leki na uspokojenie, inni wolą sport lub zakupy. Co Ty najczęściej wybierasz gdy dopadnie Cię stres? A może warto zadbać o siebie zanim zginiesz pod natłokiem obowiązków? Lepsza organizacja pracy i większa wydolność pozwolą szybciej i sprawniej poradzić sobie z codziennymi zadaniami i więcej czasu zostanie na przyjemności. Pomóż sobie sięgając do skarbnicy natury. Przy narażeniu na stres i przemęczenie warto sięgnąć po suplement diety Hepi, który zawiera zestaw składników korzystnie wpływających na nastrój i samopoczucie. Został opracowany z myślą o kobietach, narażonych na stres i nadmierne przemęczenie.

Kofeina w kapsułce?
Litry kawy, jakie wypijamy codziennie mają nam pomóc skupić się na pracy, odpędzić senność i zmęczenie. Mało kto wie, że ta sama kofeina, która znajduje się w ziarnach kawy występuje również w ziarnach innej rośliny, guarany. W odróżnieniu od kawy pobudzenie guaraną trwa dłużej i jest łagodniejsze. Guarana tradycyjne od wieków używana była jako środek pobudzający przez Indian z Amazonii. Plemię Guarna, od którego pochodzi nazwa rośliny, stosowało napar z ziaren zawsze wtedy, gdy potrzebowano dodatkowej dawki energii i jasności umysłu. Roślina wzbudziła duże zainteresowanie naukowców, którzy gruntownie zbadali jej wpływ na ludzki organizm i wyizolowali wszystkie czynne składniki.

Guarana przebadane przez naukowców
Laboratoria potwierdziły, że stosowanie guarany nie niesie większych zagrożeń niż picie kawy, w związku z czym od kilkudziesięciu lat guarana jest wykorzystywana przez przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Roślina zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, stąd wojownicy rytualnie pili napar z guarany przed wyruszeniem na polowanie. Umożliwiało im to zwiększenie czujności i koncentracji. Czasami Indianie żuli nasiona, aby uchronić się przed sennością, jednak gorzki smak sprawia, że obecnie stosuje się raczej skoncentrowane wyciągi z guarany w postaci proszku czy tabletek lub mocno rozcieńczony w słodkich napojach energetyzujących.

Podnosi wydolność nie tylko sportowców
Brazylijczycy cenią guaranę za sposób w jaki oddziałuje na organizm. Obecnie na terenie Brazylii z łatwością można dostać napoje z wyciągiem z guarany, gumy do żucia czy nawet pobudzające słodycze. Z Ameryki Południowej moda na guaranę rozprzestrzeniła sie do USA i Europy. Początkowo guaranę stosowali sportowcy i osoby pracujące w nocy w zawodach wymagających skupienia i sprawności umysłu, obecnie guaranę doceniają zwłaszcza osoby obciążone nadmiarem obowiązków, potrzebujące naturalnego wsparcia z natury w trudnym dla siebie okresie życia. Od kilku lat produkty z guaraną są dostępne w Polsce, są także w tabletkach  Hepi, które ponadto bogate są w inną ważną dla sprawnego funkcjonowania mózgu substancję – kwas tłuszczowy DHA.

DHA dla pracy mózgu
Duże ilości DHA występują w naszym mózgu, sercu i oczach, dlatego ma duże znaczenie właśnie dla tych organów. Pozytywny wpływ DHA na rozwój i funkcjonowanie mózgu został potwierdzony licznymi badaniami. Kwas omega-3 DHA wpływa na utrzymanie sprawności istniejących neuronów, kondycję pamięci i koncentracji, ostrości wzroku, funkcji intelektualnych i samopoczucia.

Mózg w dobrej kondycji dzięki właściwej diecie
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie diety do poprawy funkcji umysłowych u osób dorosłych. W przypadku dorosłych kwasy omega-3 mają wpływ na poprawę funkcji intelektualnych, pamięci, koncentracji, wzroku. W tym przypadku ich poprawa nie jest skutkiem przyrostu lub rozwoju tkanki nerwowej, lecz wynika z utrzymania sprawności istniejących neuronów lub zmian w tempie uwalniania bądź odbierania przekaźników nerwowych powodujących zmiany nastroju, ostrości zmysłów lub zdolności poznawczych.

Wielonienasycony kwas tłuszczony omega-3 DHA znajduje się tylko w produktach morskich, takich jak tłuste ryby, owoce morza, algi. Organizm może co prawda sam produkować kwasy omega-3 z krótkołańcuchowych kwasów alfa - linolenowych (ALA) znajdujących się np. w orzechach włoskich, oleju lnianym, sojowym i rzepakowym oraz zielonych warzywa liściastych, ale efektywność przetwarzania kwasów ALA w omega-3 jest niska. Konwersja ALA w DHA może wynosić do 9%, ale zazwyczaj nie przekracza 1%, co oznacza, że ze 100 gramów przyjętych przez organizm kwasów ALA można uzyskać 1 gram DHA. Dlatego tak istotna jest właściwa dieta bądź suplementacja.


Ważne dla pracy mózgu
substancje zamknięte w kapsułce Hepi to:


•    Kwas DHA (dokozaheksaenowy) zawarty w oleju z alg morskich bierze udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu.
•    Paulinia guarana jest źródłem kofeiny, która pomaga zwiększyć koncentrację i czujność.
•    Kwas foliowy i witamina B12 mogą przyczyniać się do redukcji zmęczenia.
•    Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. 

dobry nastrój i samopoczucie
przy narażeniu na stres i przemęczenie


HEPI suplement diety zawiera zestaw składników korzystnie wpływających na nastrój i samopoczucie. HEPI suplement diety został opracowany z myślą o kobietach, narażonych na stres i nadmierne przemęczenie.

•    Kwas DHA (dokozaheksaenowy) zawarty w oleju z alg morskich bierze udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu.
•    Paulinia guarana jest źródłem kofeiny, która pomaga zwiększyć koncentrację i czujność.
•    Kwas foliowy i witamina B12 mogą przyczyniać się do redukcji zmęczenia.
•    Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.


Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka dziennie, po posiłku. Kapsułkę należy popić wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.


Ostrzeżenie:  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Azorubina może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

30 kapsułek miękkich  ok. 25 zł

     

Producent: AVET Pharma S.K.A, www.hepi24.pl
 

Komentarze (5)

Tośka (2013-09-08 11:51:40)
Działają
 Takze jestem  z nich zadowolona, ich wartościowy skład jak DHA i guarana bardzo mi pomagają. Dotychczas używane preparaty nie pomagały. Te są idealne nie stresuje się, a przy tym nie odczuwam zmęczenia.Polecam
Paula (2013-09-03 10:37:19)
...
 Uwielbiam takie kapsułki, od kiedy aptekarka mi je poleciła tak dotychczas są ze mną.Guarana,którą zawiera kapsułka sprawiła,że od rana nie ziewam i nie chodzę ospała. Dzięki DHA, którego chyba miałam zanik w organizmie zwalczył mój nadmierny stres i spowodował, że moje samopoczucie i ciągły stres poprawił się w znacznym stopniu. Kapsułki są dla mnie super, bardzo mi pomogły i teraz bez stresu normalnie funkcjonuje.
Zozola (2013-05-15 23:00:25)
skuteczne
Z kapsułkami Hepi macie rację, też je stosuje i przynajmniej są skuteczne. Samopoczucie mi się znacznie poprawiło, ale to tylko dzięki systematycznemu stosowniu. Czytałam właśnie o DHA, które zawiera kapsułka i jej brak powoduje kiepskie funkcjonowanie mózgu. Nie zajadam się rybami, które właśnie zawierają ten składnik także zainwestowałam w te kapsułki. Pomagają mi na pamięć i koncentrację, a przede wszystkim mniej się denerwuję i jestem w lepszym nastroju. Jak dla mnie są skuteczne i nie zamierzam z nich zrezygnować, za tak małe pieniądze dają tyle radości!!!
Frytka (2013-05-08 22:06:15)
Niwelują stres
Kupiłam za namową aptekarki i jestem zadowolona. Hepi pomocne są przy stresie, działają odrazu, uspokajają. Mam dość stresującą prace ostatnio nie działo się w niej najlepiej, bule sytuacja wyprowadzała mnie z równowagi. także ciężko było z koncentracja. Od czasu kiedy używam tych kapsułek odczuwam spokój i nawet ciężko jest mnie zdenerwować. Jestem bardziej spokojniejsza i skupiona na wykonywanych zadaniach. Polecam dla kobiet o bodobnych problemach z pewnością się nie zawiedziecie.
Kinia (2013-04-30 22:49:02)
Świetne
Dotychczas na samopoczucie i stres stosowałam melise i czasami magnez, ale przy dłuższym stosowaniu ta melisa tylko mnie rozdrazniała. Po przeczytanych opiniach w necie zakupiłam sobie Hepi i muszę przyznac, ze zawartość substancji w kapsułce znaczaco mi pomogła. Po nich jestem orzywiona, humorek mi dopisuje, a także ze stresem sobie radzę. Dzięki nim jest się bardziej na ziemi, dla mnie to duza odmiana oczywiscie pozytywna. Wolę coś w lepszym, pomocnym składzie niż jakieś herbatki.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar