2013-04-24

Czy wiesz, że...

Mleko matki z ... butelki?

Karmienie piersią jest cudem natury, jednym z najważniejszych darów, jaki matka może dać swojemu dziecku, ale co zrobić, gdy chcesz wrócić do pracy i jednocześnie nie wyobrażasz sobie sytuacji, żeby maluszek przestał pić twoje mleko? Nic prostszego. Musisz po prostu ściągnąć mleko z piersi  do butelki. Pomoże ci w tym specjalny przyrząd do odciągania mleka, czyli laktator.Odciągnie pokarmu
Twoje piersi – niedawny obiekt pożądania, trzeba będzie zwyczajnie mówiąc – wydoić. W zasadzie tak wygląda ta czynność. Trochę to nieeleganckie, ale znowu nie taki diabeł straszny. Odciąganie mleka to naturalne postępowanie. Zacznij odciągać mleko do butelek po unormowaniu się karmienia, czyli wtedy, gdy maleństwo zaczyna już jeść o stałych porach. Dzieje się tak około trzech miesięcy po porodzie. Możesz odciągać mleko ręcznie lub mechanicznie za pomocą laktatora. Laktator to naprawdę nie jest kara. Jest bardzo przydatnym urządzeniem zwłaszcza w sytuacji, gdy twoje piersi produkują za dużo mleka.

Laktator ręczny czy mechaniczny?
Zasada działania laktatora – czy ręcznego czy mechanicznego - jest wspólna dla obydwu wersji.  Laktator ma specjalną pompkę, która wciąga brodawkę odtwarzając naturalny proces ssania. Po krótkim czasie działanie pompki powoduje, że mleko swobodnie wypływa lub wytryskuje. Przy wyborze laktatora ważna jest jakość materiału, waga urządzenia, łatwość użycia i transportu (bo możesz go używać np. w podróży). Wersja ręczna jest bardzo cicha. Przydaje się w sytuacji, gdy mleko odciąga się okazyjnie i to w niewielkich ilościach. Przy dużych ilościach jest to czynność męcząca. Laktator elektryczny po prostu trzeba tylko włączyć. Pokarm sam zostanie ściągnięty do butelki. Jak zdobyć laktator? Na dwa sposoby można go kupić lub wypożyczyć. My proponujemy wypróbowanie laktator Lovi.

Ręczne odciąganie pokarmu?
A dlaczego nie? Warto wypróbować wszystkie metody. Laktator niekoniecznie musi akurat tobie pasować. Ręczne odciąganie pokarmu to przecież dobra, sprawdzona i naturalna metoda stosowana przez kobiety od zawsze. Odciągając pokarm, delikatnie uciskając pierś można otrzymać około 100 ml pokarmu w 15 minut. Dużo nie dużo, zawsze jednak coś. Ręczne odciąganie pokarmu ma także inne zalety. Odciągając mleko samodzielnie wykonujesz dogłębny, zdrowotny masaż piersi.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar