2013-04-18

Diety

Zadbaj o siebie na wiosnę

Kiedy kożuchy i ciepłe swetry ustępują miejsca zwiewnym sukienkom, wiele z nas decyduje się na zmianę dotychczasowego stylu życia. Porzucamy nabyte podczas zimy nawyki i staramy się z energią powitać każdy słoneczny dzień i budzącą się do życia przyrodę.

 Jak dbać o siebie na wiosnę?

- Ćwiczenia fizyczne
Zima skutecznie ostudziła zapal wielu biegaczy i osób uprawiających sport na świeżym powietrzu. Wraz z pierwszymi promienia słońca postanawiamy wyciągnąć  buty z szafy i powrócić do treningów. Pamiętajmy jednak, by pierwszy w tym sezonie trening nie był zbyt intensywny. Nasz organizm musi się na nowo przyzwyczaić do wysiłku. Zachowajmy ostrożność. Jeśli zbyt szybko wrócimy do bardzo intensywnych ćwiczeń, już po pierwszym wysiłku będziemy wyczerpani, zamiast lepszego samopoczucia pojawią się zakwasy. Stąd krótka droga do zniechęcenia i porzucenia  kolejnego treningu.

- Dieta
Wiosenna dieta polega przede wszystkim na wykorzystaniu tego, co daje nam natura. Jedzmy więc jak najwięcej warzyw i owoców – uzupełnią one cenne składniki odżywcze niezbędne do regeneracji organizmu po długiej zimie. Do jadłospisu należy dołączyć także drób, ryby, nabiał, ciemne pieczywo, pełnoziarnisty ryż oraz kasze.
Pamiętajmy, że wiosenna dieta nie ma na celu jedynie pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim powinna polepszyć nasze samopoczucie i dodać nam energii. Czas wybudzić się z zimowego snu!

O czym musimy koniecznie pamiętać?
Nasz organizm po zimie jest wyczerpany, pozbawiony wielu cennych składników odżywczych. Wiosną brakuje nam przede wszystkim witamin i składników mineralnych. Ich niedobór może również zostać pogłębiony  w wyniku stosowania drastycznych diet i zbyt intensywnego wysiłku fizycznego. Niedobory składników mineralnych swoją prowadzą do zaburzenia wewnętrznej równowagi, w skutek czego łatwiej chorujemy.

Jak temu zapobiec?
Uzupełnij swoją dietę o odpowiednie suplementy diety, pomogą Ci odzyskać formę i dodadzą energii. Zanim sięgniesz po suplement diety, sprawdź jego skład. Wiele produktów jest dosładzanych cukrem lub słodzikami.
Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie Vital Force Minerals. To kompleks 75 minerałów pochodzenia roślinnego o wysokiej przyswajalności. Nie zawiera cukrów, substancji konserwujących, ani innych dodatków.

Dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o Vital Force Minerals?


1. Liczba minerałów. Preparaty dostępne na rynku zawierają średnio  12-14 minerałów. Vital Force Minerals zawiera aż 75 pierwiastków mineralnych!

2. Jakość (pochodzenie) minerałów. Większość minerałów w dostępnych na rynku preparatach pochodzi ze skał, które nie rozpuszczają się w wodzie. Ich przyswajalność jest znikoma, osiąga poziom zaledwie 5-8%. Minerały zawarte w Vital Force Minerals pochodzą z roślin - zostały już przez nie przyswojone i „przetrawione” przy udziale fotosyntezy. Są ujemnie naładowane i rozpuszczalne w wodzie. Co to oznacza dla nas? Organizm natychmiast i prawie w całości je przyswaja.

•    Vital Force Minerals dostępny jest w butelce o pojemności 946 ml, która zwiera ok. 40 000 mg minerałów pochodzenia roślinnego.
•    Zalecane dzienne spożycie: 30 ml podczas lub po posiłku.
•    Dzienna porcja to mniej niż 1 kaloria!
•    Vital Force Minerals można dodać do świeżego soku owocowego lub warzywnego.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar