2013-03-25

Pielęgnacja ciała

Sezon na bikini!

Wielkimi krokami zbliża się kolejny letni sezon, a wraz z nim wakacyjny relaks i czas na bikini. Zanim jednak osłonicie ciała po zimie, wystawiając je na działanie ciepłych promieni społecznych,  należy je odpowiednio do tego przygotować.

Zacznijcie od diety, sportu i zmiany trybu życia, przestawcie organizm z trybu zimowego na letni. Uważajcie na wiosenne przesilenie, które z pewnością już daje się we znaki i dodatkowo osłabia już i tak wycieńczony zimą organizm. Zadbajcie o zewnętrzną pielęgnację skóry, aby wyglądała zdrowo i świeżo. Skorzystajcie z bogatej gamy nieinwazyjnych zabiegów, z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki nim wyrównacie koloryt skóry, poprawicie jej elastyczność, uszczelnicie naczynka i wymodelujecie sylwetkę. 

Okres zimowy, suche powietrze, niskie temperatury sprawiają, że skóra staje się matowa, przesuszona i wygląda na zmęczoną. Dieta obfitująca zimą w węglowodany i tłuszcze sprzyja dodatkowym kilogramom, które „opanowują” kobiece biodra, brzuchy i pośladki. Defekty kosmetyczne, w postaci przebarwień, plam czy blizn,  stają się bardziej widoczne, co znacznie obniża nasze samopoczucie.

Aby zmienić nastawienie i przywitać letnią aurę świetną figurą i nienaganną cerą, należy poddać organizm detoksykacji, zmienić zimowe nawyki żywieniowe i skorzystać z zabiegów, jakie oferuje nieinwazyjna medycyna estetyczna.

Wewnętrzna rewitalizacja skóry!


Osłabiona, po zimie, skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych bardziej niż skóra zdrowa i pełna blasku. Rozpoczynając przygotowania skóry do lata, należy zacząć od jej wewnętrznej rewitalizacji. Wiosenna dieta daje nam wiele możliwości. Świeże warzywa i owoce stanowią doskonałe antidotum na nasze zimowe zmęczenie. Duża dawka witamin i mikroelementów wzbogacą naszą skórę od wewnątrz.  A drób, ryby, nabiał, ciemne pieczywo i ryż wzmocnią jej kondycję. Dzięki dobrze zbilansowanym posiłkom, wzmocnimy nasze samopoczucie, a wypijając przynajmniej dwa litry wody dziennie, zawierającej odpowiednią ilość magnezu,  skutecznie oczyścimy organizm z toksyn, pozostawiając przesilenie wiosenne za sobą.

Ruch!


Oprócz diety ważny jest ruch. Należy zacząć od ćwiczeń rozciągających i delikatnie modelujących sylwetkę, nie musimy od razu rzucać się w wir intensywnych treningów, ważne, abyśmy ćwiczyli regularnie, wzmacniając nasze ciało.

Zewnętrzna pielęgnacja!


Dieta i ćwiczenia przygotują ciało do nieinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych, które z pewnością okażą się jeszcze bardziej skuteczne i przyniosą oczekiwane rezultaty.Jakie zabiegi wykonać, aby bez obaw pokazać się w bikini?


Zabieg fotoodmładzania.

To mniej inwazyjna, od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metoda regenerowania naszej skóry za pomocą światła. Zabieg ten skuteczny jest pod wieloma względami, za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty uszkodzeń naskórka. Skóra po tym zabiegu staje się sprężysta, nabiera odpowiedniego kolorytu, wygląda zdrowo.

Zabieg zamykania naczynek.

Skóra wrażliwa i naczyniowa po zimie jest znacznie bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Aby w lecie wyglądała zdrowo i atrakcyjne, powinno się ją poddać zabiegowi uszczelniania naczyń, który  polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka, powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Efekt jest piorunujący. Już po pierwszej wizycie w  salonie kosmetycznym widać różnicę.

Poprawa jędrności skóry.

Każda z kobiet marzy o idealnej sylwetce. Przed sezonem letnim,  to marzenie jest szczególnie intensywne a widać to po zwiększonym zainteresowaniu kobiet zabiegami wyszczuplająco-ujędrniającymi. W tym celu polecamy termoterapię. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, wyraźnie zmniejsza się tkanka tłuszczowa, skóra nabiera elastyczności, sylwetka nabiera pożądanego kształtu a metabolizm znacznie przyspiesza. 

Termoterapia nie zastąpi ćwiczeń i diety,  ale w połączeniu z nimi  sprawi, że ciało będzie wyglądało jędrniej, elastyczniej, po prostu piękniej. 

Należy pamiętać o wyborze miejsc, w których zabiegi wykonywane są urządzeniami posiadającymi niezbędne certyfikaty, gdyż tylko to zapewni  najwyższą jakość usługi i bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Personel powinien posiadać niezbędne kwalifikacje i wiedzę, aby nie zaszkodzić Klientowi. Tylko dzięki spełnieniu tych dwóch warunków leczenie  przyniesie oczekiwane rezultaty, eliminując lub ograniczając możliwość wystąpienia skutków ubocznych przeprowadzanej kuracji - mówi Krzysztof Smolarski, prezes Firmy Consultronix SA, wyłącznego dystrybutora multifunkcyjnej platformy Harmony XL na rynku polskim.

Certyfikat zaświadcza o jakości urządzenia, jego bezpieczeństwie, a więc również o jakości i bezpieczeństwie usługi nim wykonywanej, co jest szczególnie ważne w kosmetyce i medycynie estetycznej – dodaje  Krzysztof Smolarski.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar