2013-03-18

KSIĄŻKA

Ponad 20 gwiazd i celebrytów na premierze książki Ilony Adamskiej

12 marca w Teatrze Syrena odbyła się wyjątkowa premiera książki pt. "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach", z której dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na dzieci chore na raka z łódzkiej Fundacji Krwinka. Z tej okazji w teatrze pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata-show-biznesu, kultury i sztuki, którzy włączyli się do tego projektu w szczytnym celu.
 


 


Byli to m.in. Maria Niklińska, Krystyna Mazurówna, Andrzej Krzywy, Robert Korzeniowski, Radosław Majdan, Laura Łącz, Ewa Kuklińska, Hanna Bakuła, Roman Rogowiecki, Bogdan Gajkowski, Andrzej Pągowski, Grzegorz Wons, Łukasz Płoszajski, Małgorzata Walewska, Lora Szafran, Daniel Wieleba, Magdalena Modra i inni. Prezentacja książki połączona była z recitalem Ani Wyszkoni i występem Mateusza Mijala oraz loterią wizytówkową, którą poprowadził Ryszard Rembiszewski.

- Któregoś dnia, pijąc kawę z zaprzyjaźnioną z „Imperium Kobiet” Jolantą Fajkowską i rozmawiając z nią o naturze relacji damasko-męskich, pomyślałam, że oddam głos MĘŻCZYŹNIE. Właściwie wielu mężczyznom. To z nimi napiszę swoją pierwszą książkę. Czasy się zmieniają, lecz każde nowe pokolenie kobiet chce znać odpowiedzi na te same pytania: co o kobietach myślą mężczyźni, co w nas cenią, czego nie. Marzyła mi się książka nie całkiem zwyczajna, a taka, która pomoże innym. Pomyślałam wtedy o Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka", z którą współpracuję od ponad roku. Uzgodniłam z fundacją, że pieniądze ze sprzedaży książki przekażę na rehabilitację dzieci, przejazdy na trasie klinika-dom oraz na pobyt rodziców w hotelach przyszpitalnych. -  wyjaśnia skąd pomysł na książkę Ilona Adamska, autorka.

Do współpracy zaprosiła trzydziestu pięciu znanych i lubianych mężczyzn ze świata sztuki, nauki, biznesu, sportu, którzy zechcieli wesprzeć ten projekt. Pytała ich o pierwsze miłości, najpiękniejsze wspomnienia, najważniejsze kobiety życia; o to, jakie kobiety lubią, za co je kochają, a co ich w kobietach drażni. Dobór bohaterów reprezentujących tak różnorodne osobowości i dziedziny życia z pewnością uczynił książkę interesującą. Mamy, jako patron medialny książki, nadzieję, że taka będzie dla szerokiego grona odbiorców, co pozwoli zgromadzić jak największe fundusze na rzecz potrzebujących pomocy dzieci.

Głównym sponsorem książki jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Honorowy patronat nad książką objęła Pani Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Wojewoda Łódzki Elżbieta Chełmińska.

Sponsorami gali byli: Teekanne, BTL, Pensjonat Reymontówka, Skin Clinic, Air Port Hotel Okęcie, Synchroline, Avon, Tołpa, Clarena, Hotel Sobienie Królewskie, Goodyfoody, De Angelis, Rent a Gastro, J.A. Baczewski Vodka, Co Ty Na To Studio, Centrum Edukacyjne Żelazna, Noble Health, Egoo, Lovya, Hotel Król Kazimierz.

Imprezę promującą książkę zorganizował Biurkowski Events i magazyn Imperium Kobiet.

fot. Lidia Skuza, eRBe, J.A. Baczewski

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2013-03-18 21:59:15)
Faktycznie,
same interesujące Osobistości ,pewnie dobrze się bawili 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar