2013-03-12

SPORT

Pierwszy ekskluzywny showroom rowerowy w Warszawie

16 marcana warszawskim Muranowie ruszapierwszysalon wystawowy rowerów miejskich w Polsce.


W showroomieprzy ulicy Stawki 3 w Warszawie eksponowane będą najekskluzywniejsze rowery miejskie i szosowe takich marek, jak Batavus, Gazelle oraz ręcznie wykonane rowery marki Pashley. Poza profesjonalnym sprzętem, o wyjątkowości wnętrza stanowią teżnajwyższej jakości materiały wykończeniowe oraz umieszczona w podłodze podświetlana gablota z unikalnymi gadżetamii akcesoriami rowerowymi. Czas spędzony w sklepie umiląprezentowane na płaskim ekranie filmy eksperckie i poradnikowe związane z tematyką rowerową i lifestylową.
Profesjonalna obsługa, komfort, eleganckie wnętrze i indywidualne podejście do każdego klienta to podstawowe kryteria, jakimi kierowali się twórcy salonu. Przestrzeń i odpowiednia ekspozycja rowerów pozwolą na ich dokładne obejrzenie i tzw. „przymiarkę”.Showroom to nie tylko sklep, ale także półotwarty serwis rowerowy, dzięki któremu klient będzie mógł obserwować, jak naprawiany i konserwowany jest jego rower.

Chcieliśmy stworzyć miejsce wyjątkowe, jedyne takie w Polsce, w którym nasi najbardziej wymagający klienci poczują się docenieni i będą mogli liczyć na najwyższej jakości obsługę – mówi Karol Popławski, właściciel showroomu.

Salon wystawowy jest trzecim w Warszawie sklepem rowerowym pod szyldem marki Wygodny Rower, ale pierwszym zrealizowanym na taką skalę. W przyszłości w showroomie organizowane będą bezpłatne szkolenia z serwisowania roweru dla wszystkich miłośników dwóch kółek.

Od garażu do show roomu
Marka Wygodny Rower jest o tyle wyjątkowa, że w ciągu kilku lat ze skromnego garażowego serwisu rowerowego przekształciła się w trzy świetnie prosperujące sklepy rowerowe, ekskluzywny show-room, kawiarnię rowerową oraz butik z unikatowymi gadżetami. I wciąż się rozwija.
W 2006 roku Karol Popławski – student, pasjonat jazdy na rowerze, wyruszył w podróż do Amsterdamu. Zachwyconytamtejszą wysoko rozwiniętą kulturą rowerową, postanowił pokazać Polakom, że rower może być podstawowym środkiem transportu mocno związanym z wielkomiejskim stylem życia.

Sprowadzanez Amsterdamuholendry Karol sprzedawał wspólnie ze znajomymi w wynajmowanym garażu w okolicy Starego Miasta. Swoją mini-firmę nazwali „Wygodny Rower”.To był strzał w dziesiątkę – szybko okazało się, że Warszawa potrzebuje alternatywy dla tradycyjnych „górali”, od których roiło się w dużych sklepach rowerowych i w hipermarketach. Skromny garaż oferujący piękne i unikatowe rowery przyciągał młodych, aktywnych ludzi poszukujących czegoś świeżego i niepowtarzalnego. Za sprawą Wygodnego Roweru zaczęła rozkwitać w stolicy nowa rowerowa moda.Tym sposobem już po kilku miesiącach od otwarcia sklepu ruszyła wypożyczalnia rowerowa wraz ze stroną internetową WarsawByBike.pl skierowana do turystów chcących zwiedzać stolicę na rowerze.

W 2008 roku Wygodny Rower nawiązał współpracę z polskimi i zagranicznymi dostawcami i zmienił siedzibę z garażu na… 24-metrowy lokal bez bieżącej wody i ogrzewania. To była prawdziwa szkoła przetrwania, z której jednak ekipa WR wyszła zwycięsko. Pomimo swojej mało reprezentacyjnej siedziby, niespełna rok później Wygodny Rower nawiązał współpracę z dwiema kultowymi markami: Batavus i Pashley, produkującymi jedne z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych rowerów miejskich na świecie. Firma zmieniła też lokalizację – tym razem przeniosła się do 60-metrowego lokalu na warszawskim Muranowie. „Czuliśmy się jak młodzi bogowie – mieliśmy bieżącą wodę, ogrzewanie i – jak nam się wtedy wydawało – kawał powierzchni do zagospodarowania” – wspomina żartobliwie Karol.

W 2009 roku pasję, zaangażowanie i niezwykły klimat Wygodnego Roweru doceniła stacja TVN  Warszawa, przyznając mu tytuł „Najlepszego Sklepu Rowerowego w Warszawie”. W 2010 roku WR był już sławny wśród dziennikarzy, celebrytów i aktorów, którzy wiedzieli, gdzie przyjść po najlepsze i najbardziej ekskluzywne rowery miejskie w Warszawie.

Od 2011 roku pod marką WR sukcesywnie powstawały nowe sklepy, powiększało się również grono pracowników. W lutym 2012 roku ruszyła kawiarnia Cafe Wygodny Rower. Wkrótce połączyła się ona z Wypożyczalnią Rowerową oraz Butikiem Rowerowym, w którym każdy miłośnik dwóch kółek może znaleźć niepowtarzalne gadżety i akcesoria rowerowe.

Od samego początku swojej działalności firma angażuje się aktywnie w wydarzenia promujące rower jako komfortowy, zdrowy i modny środek transportu w przestrzeni miejskiej. Akcja Przetwory,  Dekonsumpcja, czy Re-bike (WymienRower.pl) – to tylko wybrane inicjatywy, z którymi od lat związana jest marka Wygodny Rower.

Dziś WR to 12 zaangażowanych w swoją pracę pasjonatów rowerów a także 2 profesjonalne sklepy, jeden komis rowerowy oraz nowopowstały showroomoferujący swoim najwierniejszym i najbardziej wymagającym klientom wyłącznie najwyższej klasy rowery.
 

Komentarze (2)

filipinka (2013-03-13 16:19:49)
fajny
nie mogę się doczekać wiosny, kiedy pośmigam na rowerku
sylvana (2013-03-13 09:29:56)
ale fajnie...
jestem miłośniczką rowerowych wycieczek 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar