2013-02-07

Kolekcje ubrań

Buty Wojas w pokazie kolekcji Mariusza Przybylskiego

31 stycznia 2013 r. w hali Domaniewskiej w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji PULSAR Mariusza Przybylskiego. Jej dopełnienie stanowiły buty marki WOJAS. Pokaz stał się początkiem współpracy projektanta z polskim producentem obuwia.
  

Kolekcja inspirowana nazwą ciała niebieskiego, które mimo niewielkich rozmiarów ma wielką moc i wytwarza ogromną energię, to propozycja Mariusza Przybylskiego na sezon Wiosna/Lato 2013. Projekty wyróżniają się wyrazistymi i precyzyjnymi cięciami oraz charakterystycznym zamiłowaniem ich autora do geometrii, rzeźbiarskich elementów i technicznych detali: asymetrycznych suwaków  i zatrzasków. Kolorystyka kolekcji to ulubiona przez Przybylskiego czerń, śnieżna biel, granat, złoto i elementy intensywnego, nasyconego pomarańczu.

Na pokazie pojawiły się takie gwiazdy jak: Katarzyna Figura, Joanna Krupa, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Szulim, Marcin Tyszka czy Mateusz Damięcki.

Mariusz Przybylski to znany polski projektant nowoczesnej mody męskiej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, swój pierwszy autorski pokaz zorganizował w 2005 r. Projektując początkowo ubrania dla mężczyzn, w 2009 r. stworzył pierwszą linię dla kobiet.
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2013-02-08 09:07:00)
Pokaz ciekawy...
kolekcja udana  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar