2013-02-10

Hobby

TATRA FREERIDE OPEN 2013 – ostra jazda

Już 27 lutego w Jasnej w Niznych Tatrach odbędzie się pierwsza edycja zawodów TATRA FREERIDE OPEN! Tegoroczne zawody łączą się z kultowymi już zawodami Jasna Adrenalin. TATRA FREERIDE OPEN odbywa się po raz pierwszy i w tym roku łączą się z doskonale znanymi zawodami Jasna Adrenalin.

 


 


- „Widzieliśmy potrzebę stworzenia imprezy freeridowej, która będzie połączeniem dużego sportowego wydarzenia dla riderów i jednocześnie fajną imprezą i dobrą zabawą. Chcemy zintegrować nasze polskie środowisko freeridowe wokół wydarzenia, które stanie się nie tylko sprawdzianem sportowych możliwości, ale pozwoli podzielić się wspólną zajawką. W zimowym kalendarzu sportowym są takie imprezy na których po prostu trzeba być. Chcemy, aby TATRA FREERIDE OPEN zapisała się właśnie jako jedna z nich” – mówi Tomasz Seroczyński - organizator imprezy.

Prawdziwe sportowe wyzwanie czy mega zajawka? Jedno i drugie! Freeride oznacza pokonywanie własnych słabości i daje możliwość ciągłego podnoszenia narciarskich i snowboardowych umiejętności. Zawody oznaczają jednak współzawodnictwo, a to zawsze wzmaga motywację i pozwala lepiej skupić się na pracy nad własnym stylem, który na tej imprezie ma decydujące znaczenie. Podczas TATRA FREERIDE OPEN wyłonimy mistrzów w kategoriach: SKI MAN (kategoria Open) SKI WOMAN (kategoria Open) SNOWBOARD MAN (kategoria Open) SNOWBOARD WOMAN (kategoria Open) oraz POLISH CHAMPIONSHIP – oddzielnej kategorii stworzonej specjalnie dla polskich Riderów.

Zadanie jest jasne! Znaleźć swoją linię i zjechać jak najlepiej. Pomysłowość, prędkość, adrenalina, wytrzymałość… ten zjazd ma odzwierciedlać osobowość i pasję zawodnika oraz jego nadzwyczajne skills’y. Zjazd jest tylko jeden! Żadne przetarte wcześniej szlaki nie wchodzą w grę!

Zawodników TATRA FREERIDE OPEN 2013 czeka zjazd północnym zboczem Chopoka – przez wielu fachowców z branży miejscówka ta oceniana jest jako jedna z najbardziej widowiskowych stref freeridowych dla zawodów pozaalpejskich. Rywalizacja na najwyższym poziomie będzie oceniana przez czterech sędziów. Po dwóch - z każdej strony umownej granicy. Jednym z polskich sędziów będzie w tym roku – znany rider Andrzej Osuchowski.

- Dla mnie jest to idealna okazja, aby zdobyć nowe i dość istotne w moim zawodzie doświadczenie – mówi Andrzej, który w nową rolę wciela się z powodu kontuzji.

Do wygrania 3 tysiące Euro oraz inne, atrakcyjne nagrody dla freeriderów z Polski w kategorii Polish Championship.

27 lutego – trochę formalności. Rejestracja i spotkanie z organizacyjne z zawodnikami.

28 lutego – odbędą się kwalifikacje, po których zostaną ogłoszone wyniki.

1 marca – wielki finał i ceremonia wręczenia nagród, którą zwieńczy słynne afterparty w klubie Happy End.

Ale cóż znaczyłyby zawody ze freeridzie bez dobrej ekipy i jeszcze lepszej zabawy? Na czas zawodów Tatralandia zamieni się w prawdziwy freeride village. Na szczycie Chopoka – w strefie kibica atmosferę podgrzewać będzie Drink Bar. Bliższe obcowanie z rozgrzewającymi napojami sprawi, że każdy poczuje imprezowy charakter TATRA FREERIDE OPEN. Nieopodal znajduje się też Aquapark wraz z kompleksem saun, które mogą okazać się zacną alternatywą dla tych, którzy potrzebować będą odrobinę regeneracji ;)

Za całe zamieszanie odpowiedzialni są organizatorzy: Agencja Kreatywna Wizard oraz Jasna Adrenalin. Sponsorzy to: Orlen, stacja narciarska Jasna Chopok oraz PAJAK. Natomiast partnerem sprzętowym jest APO Polska.

Zarówno na uczestników jak i fanów – czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Dlatego warto śledzić nas na fejsie: http://www.facebook.com/tatrafreerideopen
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.tfopen.pl


DATA: 27 luty- 3 marzec 2013
MIEJSCE: kultowy CHOPOK – SŁOWACJA
ORGANIZATORZY: WIZARD, JASNA NIZKE TATRY

 

Komentarze (1)

sylvana (2013-02-10 21:59:13)
Będę śledzić...
z zainteresowaniem  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar