2013-02-02

KSIĄŻKA

Kama Sutra - audiobook BA

Po raz pierwszy przekład przygotowany specjalnie na potrzeby nagrania audio. Najnowsze, kompletne i wierne tłumaczenie powstało w oparciu o wersję Sir Burtona z 1883 r.
2010 roku wydanie audiobooka „Kama Sutra” w Wielkiej Brytanii odbiło się echem w całej Europie – pisano o tym także w polskich mediach. Teraz dla polskich słuchaczy traktat o sztuce miłości czyta jeden z najlepszych polskich lektorów – Janusz Zadura.

Kama Sutra. Kama to treść. Sutra to forma w jakiej nam ją podano. Kama to świadomość przyjemności. Przyjemność – cóż tu tłumaczyć… Świadomość! To na niej zasadza się nasza wyjątkowość. Dlatego przeżywamy więcej i mocniej niż zwierzęta. Sutra to zbiór mądrości. Kama Sutra jest więc o tym, jak z umiejętności danych nam przez naturę wypracować dobry warsztat i jak podnieść to rzemiosło do rangi sztuki.

Ale Kama Sutra to także podróż do egzotycznego świata. To nie tylko sztuka miłości, ale i filozofia życia! Traktat nie tylko opisuje szczegółowo teorię i praktykę sztuki miłosnej, lecz przy tej okazji odkrywa wierzenia, kulturę i zwyczaje dawnych Indii. Pokazuje mentalność, seksualność, rozrywki, a nawet religijność.

O AUTORACH
Autorstwo tekstu przypisuje się Watsjajanie (Vatsyayana) żyjącemu prawdopodobnie pomiędzy I a VI wiekiem naszej ery.

Kama Sutra („Aforyzmy o miłości”), spisana przez Nandiego w tysiącu rozdziałów, została streszczona w pięciuset rozdziałach przez Shvetaketu, syna Uddvalaki, a jego dzieło zostało następnie odtworzone w skróconej formie stu pięćdziesięciu rozdziałów przez Babhravyę z kraju Punchala (na południe od Delhi). Następnie owe sto pięćdziesiąt rozdziałów zostało podzielone na siedem części, którym nadano następujące tytuły: Sadharana (kwestie ogólne), Samprayogika (uściski itd.), Kanya Samprayuktaka (zespolenie kobiety i mężczyzny), Bharyadhikarika (o żonie), Paradika (o żonach innych ludzi), Vaisika (o kurtyzanach), Aupamishadika (o sztuce uwodzenia, tonikach, medykamentach). W takiej formie znamy ją obecnie.


przekład: Justyna i Robert Malinowscy
tytuł: KAMA SUTRA
kategoria: książka audio
czyta: Janusz Zadura
data premiery: 13.02.2013 r.
nośnik: 1 CD
format nagrania: mp3
wydanie: I


COPYRIGHTS
Copyright © for the translation by Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o., 2010
Copyright © for the audio edition by Biblioteka Akustyczna, 2013

Komentarze (1)

sylvana (2013-02-02 22:14:59)
Wkrótce Dzień Zakochanych...
przyda się  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar