2013-01-30

Warto odwiedzić...

Polski Weekend na Słowacji

Joanna Jabłczyńska, Maciej Musiał, Ewa Farna i Marika byli gwiazdami I edycji rodzinnego festiwalu „Polski Weekend” na Słowacji.Impreza odbyła się 25-27 stycznia w największym w Środkowej Europie ośrodku narciarskim – Jasna pod Chopokiem. Na uczestników festiwalu czekało wiele atrakcji: koncerty, konkursy, a także nauka jazdy na nartach z polskimi gwiazdami. Aktywny „Polski Weekend” poprowadził Olivier Janiak.

Styczniowy festiwal w Jasna-Chopok na Słowacji był doskonałą okazją nie tylko do spędzenia weekendu na stoku razem ze znanymi polskimi gwiazdami, ale przede wszystkim do poznania największego ośrodka narciarskiego w Europie Środkowej i jego atrakcji. W tych dniach Polacy opanowali słowacki kurort. Wszyscy mieli możliwość szkolić swoje umiejętności narciarskie pod okiem Joanny Jabłczyńskiej, wziąć udział w konkursie rzeźby w śniegu, gdzie w jury zasiadli aktorzy polskich seriali czy degustować potrawy przygotowane wspólnie przez Andrzeja Polana i Mikołaja Reya – uczestnika programu MasterChef, podczas pokazu gotowania w Tatralandii. Po białym szaleństwie organizatorzy zapewnili także wieczorne atrakcje: koncerty Mariki z zespołem Spokoarmia i Ewy Farnej, a także całonocną zabawę przy oprawie muzycznej polskich i słowackich DJ-ów.

Trzydniowe szaleństwo przyciągnęło pod Chopok tłumy miłośników sportów zimowych z Polski. Poza licznymi atrakcjami, świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi, goście mogli także odwiedzić i zrelaksować się w Parku Rozrywki Tatralandia w Liptovskim Mikulaszu, a także spędzić niezapomniany Tatrzański Wieczór Wrażeń w restauracji położonej pod szczytem Chopoka, na wysokości 1670 m n.p.m.

Jasna-Chopok to największy ośrodek narciarski w Środkowej Europie, który ma doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Kurort znajduje się w Tatrach Niskich, tylko godzinę od polskiej granicy. Po północnej i południowej stronie Chopoka znajduje się ponad 45 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności, a także 29 kolejek i wyciągów. System naśnieżania o długości ponad 27 km zapewnia doskonałe warunki do jazdy przez co najmniej 5 miesięcy w roku. W ośrodku Jasna znajdują się również strefy freeride, snow park, zimowy park dziecięcy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, lodowisko, liczne bary i restauracje oraz klub muzyczny. Do kompleksu należy także największy termalny park rozrywki w Europie Środkowej Tatralandia z nową Tropical Paradise, gdzie lato panuje o każdej porze roku.

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

slvana (2013-02-02 10:16:33)
Zafundowałabym sobie...
taki wypad w weekend na Słowację  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar