2013-01-28

Twarz

W Katowicach organizują botoks party

Amerykanki oszalały na punkcie botoks party. Czy nowa moda przyjmie się także na Śląsku? Przekonamy się już 2 lutego, podczas pierwszego Botoks Party w regionie.
W Katowicach organizują botoks party


Wino, orientalne potrawy, kobiece grono i … toksyna botulinowa. Po Los Angeles i Nowym Jorku także do Katowic trafiła moda na organizację botoks party, czyli przyjęcia, podczas którego można poddać się zabiegom upiększającym z zakresu medycyny estetycznej. Pierwszą tego typu imprezę w regionie organizuje właśnie katowickie Dentim Body Care, klinika medycyny estetycznej na Os. Dębowe Tarasy. Jak zapowiada organizator, podczas Botoksu Party będzie można nie tylko zobaczyć na żywo, jak wygląda zabieg podania botoksu i jego efekt, ale także poddać mu się samemu.

Impreza zakrapiana toksyną botulinową

Chociaż w Polsce to wciąż nowość, za granicą botoks party od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Toksyna botulinowa – bo tak specjaliści nazywają tę najpopularniejszą substancję odmładzającą – jest już bohaterem imprez urodzinowych, wieczorów panieńskich, imprez rozwodowych, a nawet przyjęć karnawałowych. Bez względu jednak na szerokość geograficzną, czy charakter imprezy, jej scenariusz wszędzie jest podobny.

W gabinecie medycyny estetycznej zbiera się 10-20 kobiet, które kolejno podczas kilku godzin przyjęcia poddają się zabiegowi ostrzykania botoksem. Pozostałe uczestniczki zabawy mogą natomiast obserwować efekty działania botuliny u swoich koleżanek. Wszystko odbywa się w gabinecie i pod okiem lekarzy medycyny estetycznej, który doradza uczestniczkom przyjęcia, gdzie i jak powinny mieć zaaplikowany botoks, a także przeprowadza zabieg.

- Wiele kobiet, zwłaszcza po 40-tce, myśli o botoksie, jednak ma obawy. Botoks party organizuje się po to, aby je rozwiać. Sprzyja temu zarówno luźna, imprezowa atmosfera, ale także możliwość konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, pokaz samego zabiegu i prezentacja efektów na modelce – wyjaśnia dr Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka Dentim Body Care w Katowicach - kliniki, która organizuje Botoks Party.

Jak nie mieć wyprasowanej twarzy?

To właśnie aspekt edukacyjny – zdaniem pomysłodawczyni – jest najważniejszy w takich imprezach. – Wiele kobiet ma negatywną opinię o botoksie. Boją się, że skończą jak Nicole Kidman - z wyprasowaną, niewyrażającą emocji twarzą. To najczęstsze obawy kobiet, które przychodzą do gabinetu. Tymczasem umiejętnie podany botoks, a co najważniejsze stosowany z umiarem, potrafi odmłodzić twarz o kilka lat, bez przesadnego napięcia skóry. Ważne także, aby trafić w ręce doświadczonego lekarza – wyjaśnia Łukasik-Fąferko.

Jakiego efektu mogą spodziewać się uczestniczki nietypowej zabawy? Kobiety opuszczające botoksu party na całym świecie najczęściej kończą imprezę z wymodelowanymi ustami, wypełnionymi zmarszczkami statycznymi i mimicznymi, a nawet z rozwiązanym problemem nadpotliwości. – To nie jest tylko impreza przeciwzmarszczkowa, ale okazja do poznania innych zastosowań botoksu. Fakt najczęściej stosuje się go do usuwania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych czy kurzych łapek, ale ma on także zastosowanie w leczeniu bardzo wstydliwego problemu nadoptliwości - wyjaśnia lek. med. estetycznej Maciej Łukasiewicz z Dentim Body Care.

Nic więc dziwnego, że botoks party, organizowane dziś na całym świecie, z powodzeniem zastępują inne atrakcje imprezowe takie, jak: pokazy makijażu, biżuterii czy gotowania na żywo.  Udział w katowickiej imprezie jest bezpłatny, wystarczy tylko potwierdzić swoją obecność. Liczba miejsc jest ograniczona.  Wśród uczestniczek zabawy rozlosowany zostanie bezpłatny zabieg podania botoksu. Atrakcją przyjęcia będą także bezpłatne konsultacje z lekarzami medycyny estetycznej i kosmetologami, a także pokazy zabiegów fotoodmładzania X-Lase i mikrodermabrazji.

Komentarze (1)

sylvana (2013-01-28 21:34:46)
Kiedyś może dam ...
się zaprosić  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar