2013-01-15

Nowinki

Królowa śniegu

Mknące przez zaspy kuligi, jazda na snowboardzie i nartach, wypad na lodowisko i wieczorne spacery po zmarzniętych chodnikach miast. Zima daje nam nie tylko piękną baśniową oprawę wizualną, ale również wspaniałą możliwość zabawy ubraniami przeznaczonymi specjalnie na śnieżne szaleństwa.
  


Najmodniejsze zimowe stylizacje to te z odrobiną fantazji. Mróz stanowi idealną wymówkę, aby założyć na siebie kilka 'grzejących' warstw i łączyć ze sobą różne kolory, materiały i fasony. Nawet delikatne jedwabie czy szyfony umiejętnie zestawione z cieplejszymi tkaninami nabiorą zimowego charakteru. Niezaprzeczalnie jednak w mroźne dni królują futra, kożuchy, polary, ciepła bawełna i ortalionowe wykończenia.

Nic nie sprawdzi się lepiej podczas lodowatych styczniowych dni niż puchowe kurtki i futra.

W zależności od dodatków mogą  stanowić podstawę sportowej lub bardziej eleganckiej stylizacji. Te kolorowe będą doskonałe podczas pobytu w górskich kurortach, gdzie króluje kreatywność i oryginalność w komponowaniu zimowych strojów. Klasyczne kolory i jednolite zestawy będą nieocenione w zasypanym śniegiem mieście. Idealnie sprawdzają się również obszerne kamizelki, których wygodę można docenić podczas uprawiania zimowych sportów.

Nieodłącznym elementem są akcesoria, czyli rękawiczki, czapki i szaliki – bez nich trudno wyobrazić sobie przetrwanie minusowych temperatur. Czapki obszyte kożuszkiem czy futrem to najmodniejsza opcja tego sezonu. Są nie tylko ciepłe, ale również twarzowe. Aby uchronić się przed chłodem, warto zadbać o stopy. Masywne botki na grubych podeszwach, klasyczne ocieplane kozaki lub wypełnione grzejącą wełną buty to niezaprzeczalne hity zimowych stylizacji. Bluzy, grubo dziergane swetry i warstwowo nałożone na siebie topy i koszule stanowią bazę, dzięki której mróz nie jest taki straszny. Stylizacje gotowe do uporania się z zimnem mają bardziej praktyczny charakter, nie znaczy to jednak, że odkładamy na bok dodatki i biżuterię. Czapka i kolczyki nie idą w parze, podobnie jak delikatne pierścionki i wełniane rękawice, istnieje jednak wiele innych możliwości. Szczególnie bransoletki i naszyjniki mogą stanowić świetne uzupełnienie zimowych zestawów. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: plecak czy torba? Na wypad w góry, stok czy lodowisko najlepiej założyć znowu modny plecak. Aby torebka pasowała do całości, musi być duża i pojemna!

Nawet jeśli z niecierpliwością wypatrujesz pierwszych oznak wiosny, komponowanie zimowych stylizacji może być prawdziwą frajdą. Pole do popisu daje szczególnie wyjazd w góry. Zamiast szusować po stokach, możesz z klasą zasiąść w jednej z góralskich karczm lub z dziecięcą radością rozpocząć bitwę na śnieżki. Bez względu na wszystko poczujesz się jak prawdziwa Królowa Śniegu.


Autorka tekstu:
Klaudia Lis

  
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar