2013-01-07

Warto odwiedzić...

Złote Piaski kuszą turystów

Bułgaria już dawno stała się jednym z popularniejszych miejsc wypoczynku dla tych, którzy chcą spędzić udane wakacje z dziećmi. Tu liczne atrakcje czekają zarówno na dużych, jak i małych turystów. Największą popularnością od lat cieszą się zaś Złote Piaski, które są najbardziej znanym kurortem w Bułgarii. Tu, nad brzegami Morza Czarnego, znaleźć można idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku.
  


Piękne wybrzeża Morza Czarnego.
Długie plaże, piękna pogoda i czysta woda – to największe zalety Złotych Piasków, dzięki którym kurort ten zyskał popularność. Sama plaża ma około 4 kilometrów długości, zaś jej szerokość momentami dochodzi do 100 metrów. Zafascynowani tym miejscem Turcy nadali im miano „długich piasków”, a dziś zachwyca się nimi cały świat.

Złote Piaski są atrakcyjne również dla miłośników sportów wodnych. Windsurfing oraz jazda na skuterze wodnym to szansa na świetną zabaw. Wielu wrażeń dostarcza również lot spadochronem nad wodami Morza Czarnego. Ogromną atrakcją jest również rejs statkiem wycieczkowym i możliwość podziwiana wybrzeża z jego pokładu.

Kusi również legenda, zgodnie z którą tutejsze plaże mieli sobie swego czasu upodobać piraci. Kto wie, ile ukrytych skarbów czeka na odnalezienie? Amatorów poszukiwań tych legendarnych bogactw nie brakuje, choć obecnie brak informacji o szczęśliwym finale takich akcji.

Wycieczka do Warny.
Złote Piaski to również atrakcyjna okolica. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć w pobliżu kurortu jest Warna. Dla turystów z Polski najważniejszym miejscem jest tu pole słynnej bitwy, w trakcie której poległ Władysław Warneńczyk. Jego postać upamiętnia symboliczne mauzoleum, które można podziwiać w pobliżu miejsca wielkiej potyczki.

Do Warny warto zajrzeć również ze względu na tutejszy port – największy ze wszystkich bułgarskich portów. Wielu wrażeń dostarcza również spacer po tym wyjątkowym mieście, w którego architekturze przeplatają się ze sobą wpływy kultury greckiej, bizantyjskiej i tureckiej. Ta kulturalna mozaika tworzy wyjątkowy klimat, którym Warna zachwyca turystów z całego świata.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar