2012-12-21

WSPIERAMY AKCJE

Świąteczna akcja Fundacji Pegasus

Kup sianko wigilijne dla konia. Świąteczna akcja Fundacji Pegasus
91 koni uratowanych z rzeźni, czeka na świąteczne sianko.Fundacja Pegasus uratowała od śmierci ponad 170 koni, a obecnie 91 z nich przebywa w fundacyjnych przytuliskach. Teraz zbiera pieniądze na ich wyżywienie. Zakup siana, słomy i owsa to w okresie zimowym bardzo duży wydatek. Bieżące koszty utrzymania koni wzrosły do 50 000zł miesięcznie. Akcja „Kup sianko wigilijne dla konia” ma na celu zbiórkę pieniędzy na wyżywienie koni. Kostka siana, kosztuje 5zł i stanowi jednodniowy posiłek dla konia.


Konie, które trafiły pod opiekę fundacji,  najczęściej przez wiele lat służyły hodowcom, sportowcom oraz pseudo miłośnikom zwierząt. Gdy koń nie mógł już zarobić na swoje utrzymanie z powodu choroby lub wieku, właściciel konia decydował się sprzedać go na ubój.  Pegasus dowiadując się o takich sytuacjach, kupował konia, zanim zrobiła to rzeźnia. W ten sposób w ciągu ostatnich 10 lat fundacja uratowała 170 koni.

Ocalone konie, trafiały do specjalnych schronisk w Musułach i Nidzicy,  gdzie otoczone troskliwą i fachową opieką dochodziły do zdrowia i uczyły się zaufania do człowieka.  Wykupienie konia idącego na rzeź to średnio koszt 2500zł, ale jego utrzymanie to dużo większy wydatek - 6600zł rocznie jeśli koń jest w dobrym stanie, natomiast jeżeli wymaga permanentnego leczenia to koszt jego utrzymania wzrasta do 12000zł rocznie. Konie, które  mieszkają w schroniskach w większości pozostaną tam do końca swoich dni, czyli przez 15 – 20 lat.

Zapewnienie spokojnej przyszłości  koniom –podopiecznym fundacji , nie będzie możliwe bez pomocy darczyńców. 15zł to kosz sianka na 3 świąteczne dni. Liczymy na pomoc wszystkich, którzy kochają zwierzęta.

Darowizny można wpłacać poprzez stronę www.konie-pegasus.pl/pomoc lub bezpośrednio na konto Fundacji Pegasus o nr 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508.
 

Komentarze (2)

sylvana (2012-12-21 23:24:21)
Jakże wspaniała Akcja...
i Wy jesteście Wspaniali,że piszecie o niej  
NekropolisQueen (2012-12-21 14:35:59)
:)
Świąteczna akcja Fundacji Pegasus Warto z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobić coś dobrego nie tylko dla bliźniego, ale również dla zwierząt. Wiele schronisk również się ucieszy z karmy, kocyków... Zwróćmy też uwagę na zwierzęta, które błąkają się bezpańsko gdzieś w pobliżu, jeśli nie możemy im sami pomóc, to chociaż zadzwońmy na straż miejską i dopilnujmy, aby zwierzę trafiło w odpowiednie miejsce, gdzie będzie miało ciepło i pełną miskę.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar