2012-12-07

ROZRYWKA

Zmiany zawsze na lepsze

Tagi: film
Z pewnością wszyscy nie raz słyszeli od swojej drugiej połówki, że koniecznie musimy w sobie coś zmienić. Często przekłada się to na wprowadzenie zmian, z którymi niekoniecznie musi nam być po drodze. Na ile jednak jesteśmy w stanie się zmienić dla ukochanej osoby? Czy bylibyśmy w stanie zaprzeczyć całkowicie swojej osobowości i odwrócić całe życie o 180 stopni? Odpowiedzi na powyższe pytania i duża dawka humoru w filmie „Nie mów jej, że to ja” 9 grudnia o godz. 22.30 tylko na antenie CBS Europa.

Gus (znany z serii „Akademia Policyjna” Steve Guttenberg) jest uzdolnionym rysownikiem komiksów. Niestety życie go nie oszczędza - młody mężczyzna niedawno przeszedł chemioterapię. Na szczęście Gus wraca powoli do zdrowia i pełni sił. Na razie nie chce pokazywać się ludziom, bo wciąż wyraźnie widać, że walczył ze śmiertelną chorobą. W codziennych czynnościach Gusowi pomaga zwariowana siostra Lizzie (Shelley Long). Kobieta jest autorką poczytnych romansów, więc nie jest w stanie się oprzeć pokusie pomocy bratu w jego życiu uczuciowym. Nie jest to jednak proste, gdyż Gus jest bardzo nieśmiały. Pewnego dnia Lizzie poznaje piękną dziennikarkę Emily (znana z serialu „Ally McBeal Jami Gertz”), którą przedstawia swojemu bratu. Mężczyzna zakochuje się w Emily od pierwszego wejrzenia. Jednak dziennikarka nie wykazuje wielkiego zainteresowania Gusem. Bohater postanawia odmienić swój wygląd. Niedługo później, całkowicie odmieniony, pojawia się na lśniącym Harleyu na pobliskiej stacji benzynowej. Okazuje się, że musi pomóc Emily, która jest świadkiem napadu. Kobieta nie orientuje się, że jej wybawicielem jest właśnie Gus. Przystojny motocyklista przedstawia się jako Lobo Marunga.

Film jest przykładem klasycznie opowiedzianej komedii romantycznej. Autorzy umiejętnie korzystają z gatunkowych wzorców i schematów realizując film, który ogląda się znakomicie. Wątek romansowy idealnie współgra z humorem, a zabawa stereotypami jest źródłem niewymuszonego komizmu. Bezpretensjonalne dialogi oraz aktorstwo to niewątpliwe atuty filmu reżysera Malcolma Mowbraya.Nie mów jej, że to ja (Don't Tell Her It's Me)
Komedia romantyczna, Wielka Brytania/USA, 1990, 98 min.

Reżyseria:     Malcolm Mowbray
Obsada:     Shelley Long, Steve Guttenberg, Jami Gertz, Kyle MacLachlan, Mädchen Amick, Kevin Scannell, Perry Anzilotti, Nada Despotovich, Beth Grant, Don Hood, Bill Applebaum, O'Neal Compton, Ron Orbach, Stacy Areheart, Bert Hogue
Emisje:     09.12 g.22:30
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar