2012-12-07

FITNESS

Trening BOOT CAMP dla kobiet

Tagi: trening
Metoda treningowa Boot Camp to jeden z najbardziej popularnych trendów w świecie fitness tego dziesięciolecia  i nic nie zapowiada, żeby coś się miało w tej kwestii zmienić.Pojęcie Boot Camp wywodzi się z terminologii wojskowej, a obecnie oznacza trening holistyczny, który obejmuje zarówno bardzo dynamiczne, energiczne ruchy zainspirowane power yogą, jak i trening równowagi, cardio, kalistenikę czy ćwiczenia na obiektach paramilitarnych i bieganie – wszystko połączone w jeden cykl treningowy. Zamiast izolowania poszczególnych grup mięśniowych, w metodzie tej pracę wykonuje całe ciało. American Council on Exerecise szacuje, że podczas pojedynczej sesji treningowej Boot Camp spalamy średnio 9,8 kalorii na minutę (co daje 400 kalorii w czasie 40-minutowego wysiłku).

 
W przeciwieństwie do trendów, które pojawiają się znikąd i równie szybko odchodzą zanim zadomowią się na dobre, Boot Camp powoli, ale stopniowo zyskuje na popularności W roku 2008, jeden z głównych dostawców multimediów online posiadał w ofercie 30 różnych filmów instruktażowych o Boot Camp na DVD , dzisiaj liczba ta wzrosła do setki,  co potwierdza, że ten rodzaj treningu jest czymś więcej niż tylko chwilową modą. Coraz bardziej popularnym miejscem na zajęcia Boot Camp są parki miejskie. Jedna z najbardziej popularnych sieci fitnesowych w Wielkiej Brytanii prowadzi obecnie 400 spotkań co tydzień w ponad 100 parkach i przestrzeniach na świeżym powietrzu,  natomiast jedna z globalnych firm franchisingowych o profilu fitness oferuje zajęcia Boot Camp w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Tajlandii, planując przyrost do 6 500 punktów świadczących tego typu usługi do roku 2020.  Fakt, że jest to trening dla twardzieli oraz typowy profil ludzi, których pociąga ten typ wysiłku sprawiają, że chłód i mokra pogoda ich nie odstrasza. Co więcej, im większe błoto tym lepiej, bo w treningu tym chodzi przecież o to, żeby było ekstremalnie. Ostatnio popularność zajęć Boot Camps wzrosła szczególnie wśród kobiet, które wolą ćwiczyć na świeżym powietrzu, gdzie powiew wiatru przynosi ochłodę podczas wysiłku, a światło słoneczne pobudza wydzielanie witaminy D i zapobiega jesienno-zimowej depresji. 

Przebywanie na świeżym powietrzu jest bowiem dobre nie tylko ze względu na pozytywny wpływ ćwiczeń Boot Camp. Badania wykazały, że ćwiczenia w otoczeniu środowiska naturalnego mają pozytywny wpływ na poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, pobudzania "poczucia odnowy sił witalnych i pozytywnego myślenia, wyzbycia się napięć, wewnętrznego chaosu, złości i depresji oraz wzrostu energii życiowej".  Porównanie pomiędzy korzyściami płynącymi z poprawy kondycji psychicznej podczas treningu na świeżym powietrzu z treningiem na sali wykazało, że 71% osób ćwiczących znacznie lepiej odpręża się na dworze. 

Ponieważ Boot Camp to bardzo intensywny, angażujący całe ciało trening, wymaga on również posiadania sprzętu, który przetrwa tego typu próby. Odzież Nike Pro Shield Hyperwarm Crew zapewnia pełną ochronę przed chłodem i deszczem. Przyjemna w dotyku strona wewnętrzna zatrzymuje warstwę ciepłego powietrza tuż przy skórze, natomiast w kluczowych obszarach rozmieszczono przyszwy z wodoodpornego materiału w technologii

TRENING BOOT CAMP DLA KOBIET

DWR (Durable Water Resistance). Na pewno bardzo przydadzą Ci się również w pełni rozciągliwe spodnie, które świetnie sprawują się przy częstych wypadach na kolano do przodu oraz zestaw odzieży z linii Nike Dri-FIT, która efektywnie odprowadza wilgoć na zewnątrz (bo jak wiadomo, na zajęciach Boot Camp pot leje się strumieniami!) czy biustonosz, który doskonale podtrzymuje biust, kiedy będziesz robić "pajacyki". Praktyczne akcesoria takie jak opaska na głowę chroniąca uszy przed chłodem czy skarpetki, które nie powodują otarć są równie istotne. Poza tym warto również mieć buty Nike Free TR Fit Shield II, z powłoką DWR, która sprawia, że stopy pozostają suche, nawet przy dynamicznych zmianach kierunków.

Jeśli zrobi się chłodniej, nie sposób nie założyć czegoś, co chroni przed zimnem i daje poczucie suchości. Dlatego Nike stworzyło innowacyjną technologię Hyperwarm, która przyda się, gdy umięśniony były komandos będzie wydzierał się na wszystkich, przekonując, że te kilka stopni chłodu to nic w porównaniu z tym, co sam przechodził i że to przecież tylko trochę błota.Stanik sportowy Nike Victory Shape
Powtórnie przetworzony materiał na bazie poliestru i Spandex'u w technologii Dri-FIT doskonale odprowadza wilgoć. Siateczka mesh zapewnia wentylację, komfort i swobodę ruchu ramion. Odpowiednio ukształtowane miseczki świetnie podtrzymują biust podczas bardzo dynamicznych ćwiczeń, subtelnie podkreślając kobiecą sylwetkę.

Koszulka Nike Pro Shield Hyperwarm Crew
Tkanina Dri-FIT odprowadza wilgoć na zewnątrz. Przyjemna w dotyku wewnętrzna strona materiału, zapewnia poczucie ciepła i komfortu. Otwory na kciuki umożliwiają naciągnięcie rękawów na dłonie, oferując dodatkową ochronę.  Specjalne panele zapewniają ochronę przed wiatrem i wilgocią w kluczowych obszarach.

Bluza Nike Slouchy Sphere Hoody
Termoaktywny materiał o podwójnym splocie tworzy indywidualną strefę, dzięki której ciepłe powietrze zatrzymywane jest przy ciele. Obszerny golf, który może być również wykorzystany jako kaptur, zapewnia komfort i ciepło. Przedłużony krój daje dodatkową ochronę w talii oraz podkreśla wyjątkową stylistykę.      

Spodnie Nike Pro Shield Hyperwarm Tight
Przyjemny w dotyku materiał w technologii Dri-FIT zapewnia uczucie ciepła i suchości podczas ćwiczeń. Wodoodporne panele na udach i łydkach zapewniają dodatkową ochronę przed wiatrem i deszczem. Podwójny pas w talii gwarantuje komfortowe dopasowanie.

Buty Nike Free TR Fit Shield II

Głębokie nacięcia na podeszwie Nike Free gwarantują elastyczność stopy, natomiast wewnętrzny system wsparcia umożliwia szybkie zmiany kierunku ruchu. Powłoka DWR (Durable Water Resistance) utrzymuje poczucie suchości stopy. Gumowe elementy podeszwy zapewniają przyczepność we wszystkich kierunkach.

Skarpety Nike Elite Series
Materiał w technologii Dri-FIT odprowadza wilgoć, dając stopom poczucie suchości i komfortu. Specjalna konstrukcja na poziomie pięty ogranicza ślizganie się stopy, natomiast płaskie szwy przy palcach zapobiegają otarciom i podrażnieniom. Unikalna amortyzacja strefowa oferuje dodatkową ochronę w punktach zwiększonego nacisku przy uderzaniu stopy o podłoże.

Nike+ FuelBandb
Idealne urządzenie do mierzenia Twojej aktywności fizycznej.Opaska mierzy i na bieżąco prezentuje czas, liczbę spalonych kalorii, liczbę kroków oraz liczbę punktów NikeFuel. Aplikacja w telefonie iPhone zapisuje Twoją całodzienną aktywność fizyczną i pozwala śledzić postępy.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar