2012-12-02

ROZRYWKA

Pezet i JIMEK razem w nowym teledysku

30/11/2012. „Nie muszę wracać” to pierwszy wspólny utwór nowego muzycznego duetu Pezeta i JIMKA.  Teledysk właśnie ujrzał światło dzienne w ramach najnowszego projektu muzycznego Reebok Classic Trax.

 


 

Rezultatem wspólnej współpracy dwóch młodych i niepokornych artystów – hiphopowca Pezeta i kompozytora, producenta JIMKA –  jest sięgający inspiracjami do lat 90-tych numer „Nie muszę wracać”.

Postanowiliśmy wrócić do klasycznych hiphopowych brzmień – zaznacza Pezet. Nasz numer jest oldschoolowy, ale nie odtwórczy jak większość ostatnich rodzimych produkcji. Ja położyłem klasyczne zwrotki na podkładzie równie klasycznym, który brzmi jak samplowany, a wszystko od początku do końca skomponował JIMEK.

W utworze wykorzystałem moje rozdwojenie jaźni – mówi Radzimir. Najpierw nagrałem się na żywych instrumentach, a potem sam siebie zsamplowałem. Nie chciałem też zrobić czterotaktowego loopa który leci w kółko, chciałem żeby to wszystko było bardziej żywe, muzykalne i zróżnicowane. Tak jakby bitmejker miał wpływ na zespół z przeszłości, który sampluje. Z ciekawostek: chyba pierwszy raz sam dograłem skrzypce, instrument na którym grałem kilka lat na początku podstawówki.

Sam teledysk utrzymany jest, podobnie jak muzyka, w klasycznej stylistyce lat dziewięćdziesiątych i nawiązuje do złotej ery amerykańskiego hip hopu. Motywem przewodnim akcji jest kultowa siatka ogrodzenia podwórkowego boiska. Poszczególne motywy, fragmenty i miejskie sceny przenikają się w określonych “modułach” siatki tworząc interesujący oraz nowoczesny wizualnie komunikat. Za połączenie klasyki ze świeżym, nowatorskim spojrzeniem odpowiadają Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski. Gościnie w klipie wystąpili: Małolat i DJ Panda.
 


 

Pezet i JIMEK to drugi kolektyw muzyczny nagrywający pod szyldem Reebok Classic Trax. Pierwszym były siostry Przybysz i trio DJ-skie Hush Hush Pony, którzy w październiku tego roku stworzyli utwór „Creative People” – bezkompromisowy house sięgający korzeniami new soulu znanego z twórczości Sistars. Kawałek został znakomicie odebrany a ilość jego wyświetleń na youtubie sięga 100 000.

 


 

Komentarze (1)

pinela (2013-02-23 13:54:56)
jimke
jak sie nazywaja buty jimka z klipu z pezetem ?
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar