2012-11-19

Profilaktyka

Pichtosept na ból gardła – do domowej apteczki

Tradycja kompletowania zawartości domowej apteczki i regularnego jej przeglądania –w celu uzupełnienia braków i wyrzucenia preparatów, którym skończył się okres przydatności – weszła już na szczęście Polakom w krew. Zabierając się do tego zawczasu, unikniemy poszukiwania z obłędem w oczach apteki w momencie, który nam zbyt wielkiego wyboru pod tym względem nie daje, na przykład w zimowy świąteczny wieczór albo w czasie tzw. długiego weekendu.Wiadomo, że powinny się w takiej apteczce znaleźć specyfiki przeciwbólowe, coś na problemy żołądkowe i oparzenia, opatrunki... Warto przewidzieć też dolegliwości, które wydają się niegroźne, na przykład... ból gardła. Przypomnijmy sobie, ile razy gwałtowne zmiany temperatur, klimatyzacja czy nadmiar lodów, którym nie można się oprzeć nawet wtedy, gdy na dworze mróz i zawieja, sprawiły, że straciliśmy głos, tracąc też możliwość poflirtowania z poznanym właśnie atrakcyjnym towarzyszem podróży... Dołóżmy więc do domowej i wyjazdowej apteczki Pichtosept – pastylki na ból gardła z naturalnym olejkiem pichtowym.

Pichtosept – suplement diety firmy Alter Medica – to ratunek w sytuacji, gdy czujemy w gardle złowieszcze drapanie zwiastujące poważne kłopoty, jeżeli w porę nie zastosujemy skutecznego antidotum. Działa przeciwzapalnie na błonę śluzową gardła, szybko łagodzi ból, rozszerza drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie, zmniejsza wydzielanie śluzu w oskrzelach i upłynnia go. Pobudza ruch rzęsek wyściełających drogi oddechowe, działając wykrztuśnie i przyspieszając w ten sposób usuwanie nagromadzonego śluzu. Zapobiega uczuciu wysuszenia błon śluzowych towarzyszącemu zwykle tego typu infekcjom, a wzmaganemu często przez działanie uboczne przepisanych przez lekarza środków farmakologicznych. Pichtosept jest szczególnie skuteczny w leczeniu kataru, kaszlu, grypy, anginy i przeziębień.

Naturalny olejek pichtowy zastosowany w preparacie Pichtosept otrzymywany jest z młodych pędów syberyjskiej jodły białokorej – olbrzymiego drzewa iglastego, które rośnie tylko na terenach wolnych od wszelkich zanieczyszczeń naszej cywilizacji. Ma charakterystyczny orzeźwiający leśny zapach, który kojąco wpływa na podrażnione drogi oddechowe.

A dzięki swoim lotnym eterycznym składnikom i zapachowi poprawia nastrój i pozwala się zrelaksować. Zawiera również fitocydy, które znane są ze skutecznego działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego, zwalczają też wirusy. Pichtosept działa odkażająco na układ oddechowy i pokarmowy, poza tym wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i ze skóry. Zażywany regularnie działa immunostymulująco, czyli wzmacnia układ odpornościowy i pobudza go do działania, ogólnie wzmacniając organizm i przygotowując go na spotkanie bakterii i wirusów.

Opakowanie zawiera 24 pastylki i kosztuje w aptece ok. 9,50 zł. Producent zaleca ssanie do 3 pastylek dziennie.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar