2012-11-07

Pielęgnacja ciała

Masaż aromaterapeutyczny – sposób na relaksujący wieczór

Jak można zrelaksować się po ciężkim dniu? Eksperci marki Dr Beta doradzają jak przygotować masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych. Dzięki takiemu zabiegowi z pewnością poczujemy się odprężeni. Jedną z najszybciej rozwijających się metod medycyny naturalnej, w której wykorzystujemy naturalne olejki eteryczne jest Aromaterapia. Samodzielnie, w warunkach domowych możemy na kilka sposobów wykorzystać ich właściwości, które pomogą nam zregenerować siły po ciężkim dniu. Oprócz wprowadzania olejków eterycznych do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie i inhalacje) możemy również wykorzystywać ich właściwości przez kontakt ze skórą czyli kąpiel, kompresy, kosmetyki oraz masaż aromaterapeutyczny.

- Do masażu aromaterapeutycznego stosuje się mieszaniny olejków eterycznych dodanych do naturalnych olejów roślinnych. W tym celu należy użyć bezwonne, kosmetyczne oleje roślinne. Szczególnie polecane są: olej z nasion winogron, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba oraz olej avocado – informuje Magda Nietupska – fizjoterapeutka, ekspert w dziedzinie aromaterapii Dr Beta. – W codziennym użytku domowym możemy wykorzystać również oleje jadalne takie jak: sojowy, kukurydziany, czy słonecznikowy. Ważne jest, aby był on świeży i nie zawierał konserwantów – dodaje Magda Nietupska.

Do jednego masażu wystarczy dodać jedną łyżkę stołową roztworu, w którym zawartych będzie od 2 do 5 kropli wybranego olejku eterycznego i olej. Całość należy przygotować przed samym zabiegiem. Masaż wykonywać należy delikatnie – techniką głaskania, zawsze w kierunku serca. Można również zrobić tak zwany masaż miejscowy, który polega na nacieraniu roztworem np. pleców, zmęczonych partii ciała, obolałych mięśni czy stawów.

Jakie olejki eteryczne Dr Beta mogą być pomocne:
Na stres: Olejek Grejpfrutowy, Kolendrowy, Różany, Szałwii Muszkatołowej, Ylangowy i inne.
Na zmęczenie: Olejek Bazyliowy, Cytrynowy, Geraniowy, Mięty Pieprzowej i inne.
Na bóle mięśni sforsowanych: Olejek Majerankowy, Lawendowy.
Na rozdrażnienie: Olejek Geraniowy, Mandarynkowy, Pomarańczowy, Sandałowy.

Komentarze (3)

BerciaZ. (2012-11-08 22:41:28)
olejki
lubię ale używam do kominków,po przeczytaniu tego artykułu zamarzył mi się masaż poroszę chłopaka aby mnie wymasował
kasiawojtek (2012-11-08 14:15:57)
masaż
marzy mi sie taki masaz wykonany olejkiem:)))
Agnieszka (2012-11-08 11:00:27)
:)
Domowe Spa to coś czego nie może zabraknąć w moim domu przynajmniej 1 w tygodniu! Staram się zawsze znaleźć czas na taką chwilę przyjemności, która odpręża zarówno mój umysł, jak i ciało. Naprawdę warto!  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar