2012-11-06

ROZRYWKA

Val Kilmer szuka córki prezydenta

Robert Scott (Val Kilmer) jest znakomitym, doświadczonym agentem amerykańskich służb specjalnych. Uczy swoich następców na specjalnych obozach treningowych. Pewnego dnia dostaje zlecenie: ma włączyć się w poszukiwania zaginionej córki prezydenta kraju. Informacja o jej zniknięciu nie jest jeszcze znana mediom i Scott musi zrobić wszystko, aby sprawa została rozwiązana jak najszybciej. Znakomity film „Spartan” z Valem Kilmerem już w sobotę 10 listopada o godzinie 22.25 na kanale Zone Europa.

Trop prowadzi do Jemenu i ludzi porywających młode kobiety do ekskluzywnych domów publicznych. Scott jest w stałym kontakcie z działającymi wspólnie służbami: FBI, CIA i Secret Service. Niespodziewanie telewizja podaje informację o rzekomym wyłowieniu z rzeki zwłok córki prezydenta. Scott nie do końca wierzy w tę wersję. Niedługo okaże się, że musi działać sam, gdyż intryga związana z całą sprawą prowadzi do ludzi, którzy pracują w amerykańskich służbach specjalnych. Fabuła wciąga z każdą minutą coraz bardziej, odsłaniając ciemnie sprawki służb specjalnych i kulisy brudnej gry politycznej. Osamotniony Scott musi użyć całego doświadczenia, reagować błyskawicznie na zmieniającą się sytuację. Zachowuje zimną krew, aby nie tylko rozwiązać tajemnicę porwania córki prezydenta, ale także ujść z życiem.

David Mamet po raz kolejny udowadnia, że znakomicie czuje kinowe konwencje. Tym razem w sprawny sposób łączy elementy filmu akcji, dramatu politycznego i thrillera sensacyjnego. Obraz nie epatuje przemocą, skupiając się bardziej na drobiazgowym odtworzeniu wszelkich okoliczności misji Scotta. „Spartan” to przede wszystkim Val Kilmer, który jako Robert Scott stworzył wiarygodną i wyrazistą postać. Partneruje mu Derek Luke.

Reżyseria:     David Mamet
Obsada:     Val Kilmer, Tia Texada, Derek Luke, Jeremie Campbell, Bob Jennings, Lionel Mark Smith, Johnny Messner, Chris LaCentra, Renato Magno, Mark FitzGerald, Tony Mamet, Clark Gregg, Ron Butler, Steven Culp, Vincent Guastaferro.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar