2012-11-05

Warto odwiedzić...

Nie daj się jesiennej chandrze

Lato odeszło w zapomnienie i niestety mamy jesień… Polska złota jesień, to najpiękniejsza pora roku, więc dlaczego gdy nadejdzie zamiast cieszyć się jej urokiem zamykamy się w domach? Dzień staje się krótszy, szybko robi się ciemno, a na dworze coraz chłodniej. To główne powody przez które nawet nie zdając sobie z tego sprawy robimy się rozdrażnieni i brakuje nam energii.
 Co roku to samo; czujemy przypływ energii na wiosnę i lato, a początek jesieni zwykleprzypłacamy ogólnym pogorszeniemnastroju i formy, rozbiciem, zmęczeniem, rozdrażnieniem. Gdy nie pomagają nam ogólnie dostępne sposoby na poprawę nastroju, jak sport na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi, czy dobra komedia, zastanawiamy się nad bardziej radykalnymi sposobami na poprawę nastroju – antydepresantami. Warto zastanowić się chwilę zanim zdecydujemy się po nie sięgnąć. Leki tego typu  często wywołują skutki uboczne, można się od nich uzależnić i nie zawsze pomagają każdemu. Pomyślmy jeszcze o jednym rozwiązaniu…ucieczce. Ucieczce od codzienności, obowiązków, stresu i pośpiechu.Wyjedźmy choćby na kilka dni, aby zmienić otoczenie, zregenerować organizm i po prostu odpocząć.  Najlepiej do miejsca, gdzie nie natkniemy się na tabuny turystów, kolejki, tłok.  Miejsca znane, takie jak Mazury przyciągają wielu turystów, przez co wypoczynek w spokoju jest praktycznie niemożliwy.

Miejsce inne niż wszystkie
Niedaleko Warszawy w otoczeniu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się niezwykłe miejsce – ośrodek Nowy Dwór, miejsce, w którym możemy odetchnąć w ciszy i spokoju, z dala od codziennych trosk i problemów. Nowy Dwór to magiczne miejsce, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością. Specjalny wystrój zabytkowego dworu tworzy niezapomniany klimat i wpływa na dobre samopoczucie. Przebywając w zabytkowym dworze można poczuć atmosferę z XIX i początku XX wieku,  korzystając  jednocześnie z uroków nowoczesności;  komfortowo wyposażonych pokojów oraz bezprzewodowego internetu. Pobyt w Nowym Dworze  można połączyć z pieszymi lub rowerowymi wycieczkami po okolicy, które wszystkim amatorom dzikiej przyrody dostarczą niezapomnianych wrażeń. Spacery podniosą  na duchu, ale też umożliwią przemyślenie wielu dręczących nas spraw. W Nowym Dworze możemy również poddać się zabiegom, które nas zrelaksują oraz poprawią samopoczucie. Również miłośnicy historii znajdą tutaj coś dla siebie, bowiem Nowy Dwór jest obiektem wpisanym na Krajową Listę Zabytków.

Cisza, błogi spokój i czas tylko dla siebie, może to pozwoli nam na chwilę spojrzeć z dystansem na nasze życie i docenić bieżącą chwilę.

 


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar