2012-10-30

Profilaktyka

Obalamy mity - jakie kobiety wolą mężczyźni

Prawie każda kobieta ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu i nigdy nie czuje się w 100% atrakcyjna. Szukając coraz bardziej nowoczesnych metod zwalczenia swoich niedoskonałości popada w przesadę. Najwyższy czas obalić mity dotyczące kobiecego wyglądu!


Chłopcy kochają blondynki, mężczyźni kochają brunetki.

Wszystkim znane jest powiedzenie „mężczyźni wolą blondynki”, czy stereotypy, które mówią, że to właśnie one są obiektem westchnień większości mężczyzn. Czy to oznacza, że brunetki powinny czuć się „zagrożone”?  Brunetki często uważane są za kobiety bardziej dojrzałe, myślące poważnie o swoim życiu uczuciowym oraz robiące karierę. Dlatego teoretycznie mężczyźni decydują się na związek z brunetką, dopiero gdy… dorosną do prawdziwego związku. Oczywiście są to tylko przesądy i choć kolor włosów może decydować o pierwszym wrażeniu jakie kobieta wywrze na mężczyźnie, to jednak nie przesądza o ogólnej atrakcyjności kobiety.

Chuda jak wieszak, czy zmysłowa jak MM?


Każdy mężczyzna ma inny gust i to, czy wybierze dziewczynę szczuplejszą czy tą o pełniejszych kształtach zależy głównie od jego preferencji. Mężczyźni zwracają uwagę bardziej na proporcje całej sylwetki, a nie na to, czy nosimy rozmiar S czy M.  Teoretycznie mężczyznom podobają się szczupłe dziewczyny, ale to nie do końca prawda. Idealnym tego przykładem jest Marilyn Monroe, która nie należała do najszczuplejszych osób wg. naszych współczesnych kryteriów, ale dzięki swoim zmysłowym „krągłościom” do dzisiaj uznawana jest za ideał kobiecej urody.

Mężczyźni są jak wino, z wiekiem coraz lepsi. A kobiety?

Czy mężczyźni rzeczywiście gustują w dużo młodszych partnerkach? Gdy przyłapiemy naszego mężczyznę na oglądaniu się za młodszą od nas kobietą, zaczynamy się zastanawiać, czy to nie czas dla nas żebyśmy zainteresowały się zabiegami medycyny anti-aging. Zanim sięgniemy po radykalne metody mające odjąć nam lat, przypomnijmy sobie, że mężczyźni są wzrokowcami i tak samo jak odwracają głowę za przejeżdżającym Maserati, w ten sam sposób reagują na atrakcyjną kobietę – kierują nimi względy estetyczne i podziw dla prawdziwego piękna. Mężczyźni oglądają się za kobietami w różnym wieku, ale pewnymi swojej kobiecości i tego, że są atrakcyjne. Wyraża się to w sposobie bycia, poruszania się, ubierania, czy w …uśmiechu.

Nie ważne jest to jak wyglądamy, ważne czy dbamy o nasz wygląd.

Nie można określić jednoznacznie jakie kobiety lubią mężczyźni, bo tak naprawdę jeden  ideał kobiety nie istnieje. Natomiast w kwestii wieku, choć nie da się cofnąć czasu, to zawsze  można przynajmniej opóźnić pojawienie się pierwszych jego oznak. Poza odpowiednią pielęgnacją i zdrowym odżywianiem, warto wesprzeć się suplementami diety typu anti-aging dobranymi do wieku: 25+, 35+, 45+, dostępnymi w aptekach. Odpowiednie wsparcie od „wewnątrz” naszej skóry i świadomość, że kompleksowo dbamy o wygląd dodadzą nam pewności siebie.

Czas zatem przestać zwracać uwagę na to, co wolą mężczyźni, w końcu czy oni się zastanawiają jaki typ mężczyzn my wolimy?

 

Komentarze (1)

misiax (2012-10-31 14:17:58)
:)
Ja uwazam, ze powinnysmy podobac sie samym soba i dobrze czuc sie we wlasnej skorze. powinnysmy dbac o siebie DLA SIEBIE, a nie dla innych. :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar