2012-09-16

Pielęgnacja ciała

Jak w Hollywood walczą z cellulitem i niechcianą tkanką tłuszczową

Hollywood - Fabryka snów. Gwiazdy, celebryci, blichtr i kanony urody. Posągowe piękno, do którego każdy chce dążyć. Dawniej, nie dla wszystkich. Dziś, na wyciągnięcie ręki, dzięki postępowi w medycynie estetycznej. Nauce,  w służbie piękna, która sprawia, że bez większych wyrzeczeń i narażania się na cierpienie, można sięgać gwiazd i zbliżyć do ideału.


 
Ciało bogini bez wyrzeczeń i bólu
Szczupłe, jędrne ciało to marzenie każdej kobiety. Nie tylko mieszkanki Hollywood, nie tylko gwiazdy, choć one, ze względu na wykonywane zawody, najbardziej muszą zwracać na to uwagę.

- Wyszczuplanie i modelowanie ciała obecnie zajmuje znaczące miejsce na rynku medycyny estetycznej. Do zabiegów tych można w uproszczeniu zaliczyć: zabiegi usuwające tkankę tłuszczową, zabiegi modelujące ciało i zabiegi przeciwcellulitowe. Usuwanie tkanki tłuszczowej to obecnie na całym świecie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej
– mówi Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu.

VASER Lipo to przełomowa metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Jest to najnowsza, trzecia generacja urządzeń ultradźwiękowych. Delikatne ultradźwięki emitowane przez urządzenie VASER powodują specyficzną emulsyfikację tkanki tłuszczowej (tj. tkanka rozpada się na pojedyncze komórki). Zabieg ten nie narusza innych tkanek, co powoduje, że jest on dużo bezpieczniejszy. Wiąże się to również z krótszą rekonwalescencją pacjentów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

- W pierwszym etapie lekarz za pomocą specjalnej bardzo cienkiej kaniuli ostrzykuje leczoną okolicą roztworem zawierającym środek znieczulający. Następnie, za pomocą cienkiej głowicy emitującej ultradźwięki, przeprowadza zabieg VASER. Tkanka tłuszczowa zamienia się podczas zabiegu w emulsję. Następnie zemulsyfikowana tkanka tłuszczowa jest delikatnie odsysana – wyjaśnia Prof. Paweł Surowiak.

Podczas jednego zabiegu VASER można usunąć do trzech litrów tkanki tłuszczowej, czyli jest to skuteczność taka sama, jak w przypadku klasycznej liposukcji. Po zabiegu pacjent wstaje o własnych siłach i po krótkim odpoczynku może udać się do domu. Praktycznie po 2-3 dniach może wrócić do pracy. Wszystkie objawy związane z okresem rekonwalescencji, tj. ból i obrzęk w przypadku zabiegu VASER występują w znacznie mniejszym nasileniu oraz mijają istotnie szybciej. Po zabiegu zalecane jest noszenie ubranek uciskowych, jednak nie należy tego traktować tak restrykcyjnie, jak w przypadku klasycznej liposukcji.

- Kolejną zaletą zabiegu VASER jest jego precyzja. Ryzyko powstania nierówności po zabiegu jest istotnie mniejsze w porównaniu z innymi metodami liposukcji. Powstała technika liposukcji VASER pozwalająca wręcz na precyzyjne rzeźbienie sylwetki pacjenta. Nazywa się ona VASER High Definition. Za pomocą tej metody można uzyskać na przykład tzw. „kaloryfer” na brzuchu – tłumaczy Prof. Paweł Surowiak.

Piękna skóra bez pomarańczowej skórki!

Czy w Hollywood, czy we Wrocławiu cellulit nikogo nie oszczędza. To nie jedynie defekt skóry, jak uważa wiele z nas. Nie da się go pozbyć od tak kremując ciało, zażywając suplementy, czy masując się ryżową szczotką pod prysznicem. Jego terapia wymaga kompleksowości podejścia, czyli łączenia różnych metod terapeutycznych i najczęściej wymaga również cierpliwości i regularności.

- Pacjenci, którzy liczą, że przeprowadzenie serii zabiegów masażu za pomocą jednego z dostępnych na rynku urządzeń, przyniesie pożądany skutek, najczęściej rozczarowują się. Patogeneza cellulitu jest złożona. Najlepiej, gdy przed rozpoczęciem leczenia cellulitu, pacjent zostanie zbadany przez lekarza, który określi stopień nasilenia i typ cellulitu oraz występowanie ewentualnych schorzeń, które nasilają cellulit – tłumaczy Prof. Paweł Surowiak.

Gwiazdy ekranu, sceny muzycznej, czy wybiegów odkryły zupełnie nową metodę walki z tą przypadłością. Obecnie VelaShape jest najpopularniejszym zabiegiem zwalczającym cellulit, któremu poddają się gwiazdy światowego formatu, takie jak: Demi Moore, Jennifer Aniston, Britney Spears i Kim Kardashian! W styczniu 2010 magazyn Life & Style Weekly poinformował, że VelaShape jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej pośród celebrytów. Każdego dnia na świecie zabieg VelaTM wykonywany jest u ponad 10.000 pacjentów. Liczne media określiły VelaShape jako najlepszy zabieg przeciwcellulitowy.

- VelaSmooth i VelaShape  to urządzenia, które oprócz masażu rolkowego i podciśnienia działają na leczoną tkankę podczerwienią i falami radiowymi (technologia ELOS). ELOS ma za zadanie nasilanie działania lipolitycznego zabiegu oraz zwiększanie napięcia skóry – wyjaśnia zasadę działania urządzeń Prof. Paweł Surowiak. – Skuteczność tych urządzeń została potwierdzona licznymi badaniami, opisanymi w renomowanych pismach medycznych.

VelaShapeTM jest obecnie jedynym urządzeniem na świecie, certyfikowanym przez FDA (Federacja Leków i Żywności w USA), zarejestrowanym we wskazaniu niechirurgiczne konturowanie, napinanie i wyszczuplanie ciała z redukcją cellulitu. Oficjalnie zarejestrowana skuteczność zabiegu po zaledwie sześciu zabiegach. Efektem zabiegów jest redukcja obwodu ciała (2-7cm) w bardzo krótkim czasie, przy zaledwie jednym zabiegu w tygodniu. Poza redukcją obwodu ciała, zmniejszeniu komórek tłuszczowych, zmniejsza napięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry i efekt „materaca" ulega znaczącej redukcji. W ten sposób VelaShapeTM uzyskuje wysoką skuteczność w walce z cellulitem. Stosując zabiegi można być pewnym ujędrnienia, wygładzenia i poprawienia napięcie skóry, także po urodzeniu dziecka oraz załagodzenia napięcia mięśniowego i objawów bólowych. "Body After Baby" to unikalna procedura realizowana urządzeniem VelaShape dedykowana dla Mam. Pozwala w krótkim czasie (wystarczą 4 zabiegi) zredukować nagromadzoną podczas ciąży tkankę tłuszczową oraz uelastycznić skórę w wybranych obszarach ciała (m.in. brzuch, uda, biodra) Parametry procedury są dopasowane do specyficznych potrzeb Mam. Procedurę można rozpocząć już w 2 miesiące po rozwiązaniu!

VelaSmoothTM to z kolei  pierwsze urządzenie zarejestrowane do niechirurgicznej terapii cellulitu. Wykorzystuje ona trzy źródła energii. Ich współdziałanie znacząco zwiększa efekt w porównaniu do rezultatów uzyskiwanych przy wykorzystaniu pojedynczego źródła

energii. Podczas konferencji Nouvelles Esthetiques Conference w Paryżu (Marzec 2008), VelaSmooth została nagrodzona prestiżową nagrodą za innowacje: Pierantoni Innovation Award.

- Wszystkie trzy energie są aplikowane do tkanki jednocześnie przy użyciu jednej głowicy terapeutycznej. Kombinacja światła i prądy intensywnie nagrzewają tkankę, a energia mechaniczna w postaci impulsowego ssania bezboleśnie rozciąga włókna – tłumaczy prof. Paweł Surowiak. – Z naszych doświadczeń wynika, że najlepsze efekty w redukcji cellulitu daje stosowanie obu tych zabiegów – VelaSmooth i VelaShape.

Hollywood w Polsce
Wszystkich zaniepokojonych faktem, że nie mieszkają w Los Angeles, nie chodzą po czerwonym dywanie i nie odbierają złotych statuetek z muskularnych panem, pragniemy uspokoić. Wszelkie opisane w artykule metody są obecne już w Polsce. Można więc rzec, że na wyciągnięcie ręki. Uspokajamy także w kwestiach cenowych. Zabiegi niewiele się różnią kosztowo od wszystkich innych metod oferowanych na rynku, jako zwalczające tkankę tłuszczową i cellulit. Różnią się jedynie efektem. Jeżeli więc chcesz mieć ciało, jak znane aktorki, sprawdzaj zabiegi, jakim się poddajesz, a także gabinety, w których je wykonujesz. Masz prawo pytać na jakim urządzeniu wykonywany jest zabieg, kto go przeprowadza, sprawdzić certyfikaty. To Twoje ciało i Ty nim rządzisz!

Komentarze (5)

here (2015-11-02 00:26:08)
here
Always make sure that an SEO agency is open about their methodologies used - any secrecy could mean they are using "black hat" techniques. Therefore, given that marketing is so to speak at the core of any business, if you want to sell well, you have to advertise well, and you can do this on the internet, given it is the best means to help you achieve your goals to this effect due to its massive exposure and incessant expansion. Search engines take time to consider your page quality and all the other aspects of your page when you update something. here http://www.adgrounds.com/author/00722227130/
araya (2015-04-21 13:30:53)
nie dla każdego
 dy rodzaj skóry nadaje się na tego typu zabiegi. podobnie przy np endermologii czy bańkach efekt popękanych naczynek by się pojawił. Błąd osoby wykonującej e nie preprowadziła odpowiedniego wywiadu i nie odradziła zabiegu:(
zuzanna (2012-12-20 22:01:47)
zadowolona
no ja właśnie jestem zadowolona z Vela Shape - jestem po 1 serii zabiegów i skóra super ujędrniona, grudek nie ma :)
Mimi (2012-10-31 14:39:27)
Też byłam
Hej, też byłam i niepolecam . Byłam przed wakacjami,eby mieć piękne nogi na lato, po zabiegu tak mi popękały naczynka,że zamiast nogi pokazywać musiałam je ukrywać. Teraz walczę i je zamykam. 
Cellulit be (2012-09-20 00:01:56)
Byłam na VelaShape
Hej, byłam na VelaShape - jest super!
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar