2012-05-24

DZIECIAK

W walce o marzenia

Iwona Lewandowska, Jerzy Engel oraz Zbyszek Węgliński
zachęcają dzieci do walki o swoje marzenia
na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej

Wielka Wystawa Piłkarska 
Fot. STX JAMBOREE
 

24 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej odbyło się spotkanie z Iwoną Lewandowską, mamą piłkarza Roberta Lewandowskiego, psychologiem Zbyszkiem Węglińskim oraz trenerem Jerzym Engelem. Goście spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych i rozmawiali o roli matki w życiu młodego sportowca, jej wpływie na podejmowanie przez dzieci życiowych decyzji oraz determinację w dążeniu do celu i osiąganiu sukcesów – nie tylko sportowych. Po spotkaniu goście zwiedzili wystawę, gdzie pośród setek pamiątek piłkarskich prezentowana jest także koszulka Roberta Lewandowskiego.

Niezwykłe spotkanie, które odbyło się wśród unikatowych pamiątek piłkarskich prezentowanych na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej w Pałacu Kultury i Nauki przeszło najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów jak i licznie zgromadzonych dzieci ze szkół podstawowych, a także samych gości specjalnych. Młodzi sportowcy z zapartym tchem słuchali Iwony Lewandowskiej, mamy Roberta Lewandowskiego, psychologa Zbyszka Węglińskiego oraz prowadzącego spotkanie Jerzego Engela. Rozmowa o wpływie mam na życiowe decyzje dzieci oraz zachęta dla młodych kibiców do sportowego trybu życia i spełniania marzeń zainspirowały z pewnością wielu.

Iwona Lewandowska opowiedziała o pierwszych chwilach syna Roberta na boisku, pierwszych sukcesach i porażkach, wspominała trudne chwile i momenty wielkiej radości. Psycholog Zbyszek Węgliński potwierdził, jak ważny jest wpływ i wsparcie matki zarówno we wczesnym dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu. Iwona Lewandowska: Zawsze wspieram Roberta i cieszę się z jego sukcesów. Wspólnie z nim przeżywam chwile szczęścia i porażki. Oglądając mecz z jego udziałem odczuwam ogromne emocje i stres, ponieważ sercem jestem zawsze przy nim.

Prowadzący spotkanie Jerzy Engel nawiązał wspaniały kontakt z młodą publicznością i zadawał dzieciom pytania dotyczące piłki nożnej oraz zbliżającego się EURO 2012. Wszyscy wyrywali się do odpowiedzi oraz dzielili się z gośćmi historiami swoich sportowych zmagań. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi Jerzy Engel przygotował dla dzieci książki - „2012 Mistrzostwa Europy Polska Ukraina” oraz „Pierwsze polskie EURO” własnego autorstwa.

Po spotkaniu goście zwiedzili Wielką Wystawę Piłkarską, gdzie podziwiali proporce meczowe, trofea, ponad 100 bezcennych koszulek piłkarskich z autografami gwiazd futbolu, w tym koszulkę Roberta Lewandowskiego. Wśród dzieci największym powodzeniem cieszyła się Interaktywna Strefa Szybkości adidas oraz sportowe gry i zabawy.

UWAGA! W Dzień Matki 26 maja wstęp na wystawę dla mam za darmo! (Tylko dla mam, które na wystawę przyjdą z dzieckiem).


Organizatorem Wielkiej Wystawy Piłkarskiej jest Agencja STX JAMBOREE.

Patronaty Honorowe nad Wystawą objęli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Minister Sportu Pani Joanna Mucha, Dyrektor Turnieju EURO 2012 w Polsce Pan Adam Olkowicz oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Pan Grzegorz Lato.

Patroni medialni: TVP, Polskie Radio, Polska The Times, AMS, Polityka, Przegląd Sportowy, InStyle, Dobre Rady, CHIP, Echo Miasta, Ekstraklasa.net, Junior Media, Dyrektor Szkoły, Głos Nauczycielski, OSzkole.pl, The Visitor, Onet

Patroni wspierający: City Channel, DlaStudenta.pl, JoinFans.com, My Town Channel, O.pl, Polibuda.info, Love Poland, Co i Gdzie, TTG, Życie Szkoły, Wydawnictwo Czarne, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, In Your Pocket, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar