2012-05-15

DZIECIAK

Dzień Matki i Dziecka pod Znakiem Czerwonego Noska

Fundacja „Dr Clown” już po raz czwarty zaprasza całe rodziny na tą niezwykłą imprezę. W swoim żywiole znajdą się nie tylko małe pociechy, ale również dorośli, dla których organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki.
  

26 maja w warszawskim ZOO w godzinach od 11.00 do 18.00 dzieci wraz z rodzicami będą mogły między innymi: wziąć udział w ciekawych konkursach i animacjach ulicznych z „doktorami clownami”, spotkać znane gwiazdy oraz rozwijać swe talenty na warsztatach malarskich.

Będzie to jedna z większych tego typu imprez przeznaczonych dla całych rodzin. Rok temu odwiedziło nas ponad 20 tys. osób.

Nieopodal wejścia do ZOO - przy ul. Ratuszowej usytuowana będzie scena, na której będą się odbywały występy zespołów, spotkania z gwiazdami i konkursy. Odbędzie się też casting prowadzony przez TVP Warszawa na dziecięcego prezentera pogody, a emocje będą gasiły dwa zastępy wozów strażackich w pełnym rynsztunku.


W programie znajdą się:

- występy zespołu dziecięcego „Fasolinki”, „Gawęda” i „May band”
- pokazy tańca brzucha i Zumby
- wspólna nauka murzyńskiego tańca „Waka waka”.
 
Ponadto:
- wiele konkursów z nagrodami i spotkań z takimi gwiazdami jak Małgorzata Socha, Karol Strasburger, Grażyna Wolszczak, Elżbieta Zającówna i inni.


Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zaproszą do swych stoisk, w których odbywać się będzie malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, tworzenia biżuterii, zabawy integracyjne z bajecznie kolorową chustą „Klanza”, loteria fantowa „Każdy los wygrywa”, zawody sportowe oraz zabawa w mini-przychodnię, która pomoże oswoić lęk przed wizytą u lekarza.


Ponadto:


•    Firma Matrix -wiodąca marka profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich przygotowała salon fryzjerski dla dzieci.
•    Firma Maybelline New York zaprosi mamy i nastolatki na porady stylistek i makijażystek
•    Mistrz Formuły III, Pan Maurycy Kochański zaprezentuje swój samochód i będzie opowiadał o przygodach i wyścigów.
•    Hula Kula zaprasza na kolorowy plac zabaw oraz do basenu z piłeczkami na trampolinę
•    LEGO – na zabawę ich klockami.
•    Funkcjonariusze Policji- Komendy Stołecznej zaprezentują dzieciom oznakowany radiowóz, Mobilny Posterunek Policji oraz wystawią stoisko promocyjne.
•    Warsztaty i stoisko Egurrola Dance Studio.
•    Warsztaty Tworzenia Biżuterii - dla dużych i małych czyli: drewniane korale, kolorowe pióra i radosna twórczość rodzinna animowana przez LAS RĄK laboratorium rękodzieł. Prócz tego LAS RĄK zaprasza na kiermasz rękodzielniczy – z zabawkami, biżuterią, torebkami, dodatkami i innymi niezwykłościami.
•    Kolorowe postacie ze znanych bajek, takie jak Dora i Pingwiny z Madagaskaru będą się bawiły z dziećmi i pozowały do zdjęć.
•    Dwa zastępy wozów strażackich Państwowej Straży Pożarnej w pełnym rynsztunku, które będą prezentowały swoje możliwości bojowe.

Kilka słów o Fundacji „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown” prowadzi terapię śmiechem i zabawą już od 1999 roku. Jest to program ogólnopolski, w ramach którego realizowane są różnorodne projekty w ponad 100 szpitalach dziecięcych i placówkach specjalnych, takich jak domy dziecka, ośrodki dla dzieci z niepełnosprawnościami czy świetlice środowiskowe. Fundacja stale zwiększa efektywność pomocy niesionej swoim podopiecznym. Nie tylko pozyskuje nowych wolontariuszy, ale również zaprasza do współpracy światowej sławy sportowców, lekarzy i psychologów.
Fundacja co roku obejmuje opieką kolejne szpitale w Polsce. Każdy może pomóc w rozszerzaniu jej działalności bądź jako wolontariusz niosąc radość i zabawę, bądź wspierając ją finansowo.

Zapraszamy na stronę internetową imprezy www.dzienczerwonegonoska.pl oraz na stronę internetową Fundacji „Dr Clown” www.drclown.pl

Patroni medialni imprezy:
TVP Info, TVP 2, Radio Plus, Radio Planeta, Antyradio, „Echo Miasta”, Portal MM Moje Miasto, Parenting.pl, Miasto Dzieci i Portal DOZ – Dbam o Zdrowie.
 

Komentarze (1)

Majplezier1987 (2012-05-17 12:52:17)
:)
Bardzo popieram wszystkie akcje prowadzone przez fundacje DR Clown, tylko, że ja od dzieck strasznie nie lubię clownów, wcześniej wręczpanicznie się ich bałam i co ciekawsze znam sporo osób które mają tak samo....
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar