2006-12-18

WARTO WIEDZIEĆ

CO ZROBIĆ BY PIERWSZA WSPÓLNA WIGILIA BYŁA IDEALNA?

Czy taka wielka, wspólna Wigilia może być w ogóle idealna? Przecież to tylko stres i nerwy, bo jak wypadnę przed cała rodziną, a jak coś zrobię źle, przecież w każdej rodzinie potrawy są inaczej przygotowywane, inaczej smakują, są inne zwyczaje...Czy to tak na prawdę może zniszczyć magię świąt? Stres związany z przygotowywaniem takiej uroczystej kolacji, może przyćmić radość i bajkowość świąt. Co zrobić, by tak się nie stało?

Tradycje rodzinne wędrują z domu do domu najczęściej dzięki kobietom, gdyż to one królują w kuchni. O czym jednak musimy pamiętać, drogie panie,mężczyźni często pamiętają smak potraw z dzieciństwa i zawsze chcą żeby było jak u mamy.Jeżeli już się zgodziłaś na przygotowanie Wigilii, to teraz nadszedł czas byś mogła ją zaplanować, bo bez tego ani rusz. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik nie dzień przed Wigilią, ale troszkę wcześniej, żebyś się nie denerwowała niepotrzebnie.Pamiętaj, by swoich gości dobrać tak, by pomogli nam odprężyć się i wspólnie tworzyli dobrą atmosferę. Kolejna niezbędna rzecz to stworzenie odpowiedniego klimatu świąt, a w tym pomogają nam przepiękne ozdoby, których jest cała gama. Nakryj stół specjalną świąteczną dekoracją, dobraną porcelaną lub ceramiką. Możesz udekorować cały pokój lub mieszkanie, które wtedy od wejścia będzie "mówiło" u nas święta są bogate, radosne, rodzinne.

Potrawy...Najważniejsze w Wigilię są potrawy. Przygotuj je zgodnie z tradycjami jakie były w domach, zarówno twoim jak i twojego partnera. Przygotuj wszystko wcześniej, by w tym ostanim dniu mieć też chwilę dla siebie i nie martwić się czego mi dziś znowu zabraknie, albo co mi się nie uda. Dopnij wzystko na ostatni guzik wcześniej, a całe święta będą łatwiejsze do przygotowania i bardziej radosne. Kup wszystko wcześniej, ustal sobie co będziesz robić najpierw, potrawy, które się da przygotuj wcześniej bo gdy wszystko będziesz robiła na ostatnią chwilę to twoje samopoczucie nie będzie dobre, a twój humor będzie miał wpływ na wszystkich gości. Nie pozwól na to.

Dzień wigilijny zawsze był dniem magicznym, wszystko co się wydarzało w tym dniu, było znakiem wróżebnym, dziś już nie doszukujemy się tak wielu znaczeń we wszystkich naszych czynnościach, ale powinniśmy pamiętać, że kto w tym dniu będzie dla ludzi życzliwy, zyska ich sympatię na cały następny rok.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar