2012-03-21

KSIĄŻKA

Audiobook Jacka Piekary Łowca Dusz

Druga połowa marca to czas ciekawych premier w Bibliotece Akustycznej.

Ukazały się dwie kontynuacje serii:

1. JACEK PIEKARA - ŁOWCY DUSZ (seria o inkwizytorze Mordimerze)

2. MARIUSZ WOLLNY - KACPER RYX I TYRAN NIENAWISTNY (seria Kacper Ryx)


Dziś coś więcej możecie się dowiedzieć o audiobooku Pana Jacka Piekary.
ŁOWCA DUSZ
Czwarta część z cyklu opowiadań o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze z Hez-hezronu (pozostałe to: „Sługa Boży”, „Młot na czarownice”, „Miecz Aniołów”).

Fabuła toczy się w alternatywnej rzeczywistości wczesnego renesansu. W historii tego uniwersum,
w roku 33 Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz wymordował swych wrogów i objął władzę nad światem. Państwo Jezusowe w zmienionej formie trwa aż do czasów współczesnych bohaterom, rządzone przez fanatyczny kler oraz Inkwizytorium – organizację niszczącą wszelkie przejawy herezji. Jednak jest to też świat fantastyczny. Tu wiedźmy i czarnoksiężnicy naprawdę odprawiają mroczne, magiczne rytuały, a demony przybywają z innych światów, by ingerować w życie ludzi.

Szli wprost na mnie. Z drągami, widłami i siekierami w dłoniach. Prowadził ich barczysty mężczyzna o rudej, skołtunionej czuprynie, z wyłupionym okiem, po którym pozostała brudnoczerwona, napuchnięta blizna. Wstrzymałem konia na środku ulicy, gdyż nie miałem zamiaru schodzić im z drogi. Nie widział bowiem nikt na świecie, by inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez¬--¬hezronu umykał przed pijaną tłuszczą.
– Stać! – zawołałem. – W imieniu Świętego Officjum!


(fragment książki)


INFORMACJE O AUDIOBOOKU:

autor: JACEK PIEKARA
tytuł:  ŁOWCA DUSZ
kategoria:  książka audio
czyta:  Janusz Zadura
data premiery:  21.03.2012 r.
cena detaliczna: 34,90 PLN


INFORMACJE O AUTORZE:

JACEK PIEKARA (ur.1965 r.), polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych („Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”, „Click!”, „GameRanking”, pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma „Fantasy”. Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem „Wszystkie twarze szatana” na łamach miesięcznika „Fantastyka”. Jego pierwszą powieścią był „Labirynt” (1987). Obecnie znany głównie z cyklu opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością („Sługa Boży”, „Młot na czarownice”, „Miecz aniołów”, „Łowcy dusz” i „Płomień i krzyż”).

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar