2012-03-18

Pielęgnacja ciała

Poczuj się dobrze w swojej skórze

Zdrowe, gładkie ciało to marzenie niejednej kobiety. Jednak wiele Polek boryka się z problemami skórnymi – nadwrażliwością lub rozszerzonymi i pękającymi naczynkami. Aby sobie z nimi poradzić, trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować swoją skórę.

Kłopotliwa nadwrażliwość
Wrażliwa skóra charakteryzuje się skłonnością do podrażnień i alergii. Towarzyszy temu nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i wysuszenia naskórka, a nawet – po długim okresie zlekceważenia problemu i braku odpowiedniej pielęgnacji – łuszczenie się skóry i stany zapalne. Taka skóra negatywnie reaguje na czynniki zewnętrzne np. klimatyzację lub dym papierosowy. Wprawdzie nadwrażliwość ma często swoje źródło w genetyce, jednak w obecnych czasach warto uświadomić sobie, że za problemy ze skórą odpowiadamy również my sami oraz środowisko, w którym żyjemy, zatem oprócz unikania niekorzystnych czynników, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała.

Ukojenie zbuntowanego naskórka
Największym wrogiem skóry nadwrażliwej są niewłaściwie dobrane kosmetyki. Do pielęgnacji wrażliwego ciała najlepsze są kosmetyki hypoalergiczne. Aby przywrócić ciału odpowiedni poziom nawilżenia warto użyć np. balsamu do pielęgnacji ciała do skóry wrażliwej z Serii Hypoalergicznej marki Floslek Pharma, który zawiera aktywny kompleks roślinny wzmacniający funkcje ochronne skóry. To produkt o lekkiej konsystencji, który pomaga zwalczyć podrażnienia oraz przywrócić skórze sprężystość i elastyczność. Zawartość wyciągu z aloesu i olejku migdałowego sprawia, że balsam koi skórę, delikatnie chłodzi i znosi uczucie ściągania i napięcia po kąpieli.

Nielubiane pajączki
Kolejnym kobiecym zmartwieniem są rozszerzone i pękające naczynia krwionośne. Problem ten dotyka coraz więcej kobiet, niezależnie od ich wieku. Przyczyn tych dolegliwości jest bardzo wiele – mogą to być uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne i nadciśnienie tętnicze, ale wpływ na kondycję naczyń ma także prowadzony styl życia. Wrogiem skóry z tym problemem są papierosy, alkohol, mocna kawa oraz nieodpowiednia dieta, np. spożywanie ostrych potraw.

Odpowiednia pielęgnacja

Ważne jest, aby zadbać nie tylko o skórę twarzy, gdzie problem z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi jest najbardziej widoczny, lecz także o całe ciało. Przede wszystkim należy wybierać preparaty, które mają działanie wzmacniające oraz uszczelniające naczynka, np. balsam do pielęgnacji ciała z serii do skóry z problemami naczyniowymi marki Floslek. Kosmetyk zawiera odpowiednio dobrany, o synergicznym działaniu, zestaw aktywnych składników pochodzenia naturalnego – m.in. ekstrakty z kasztanowca, arniki górskiej oraz miłorzębu japońskiego. Balsam regularnie stosowany zmniejsza skłonność do powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych, obkurcza już istniejące oraz przyspiesza wchłanianie wybroczyn na udach, podudziach i biodrach, dzięki czemu poprawia nie tylko kondycję, lecz także wygląd skóry.

Skóra problematyczna, mimo, że nie jest prosta w pielęgnacji, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom odzyska zdrowy wygląd, a nam samym pozwoli poczuć się dobrze ze swoim ciałem.

 

Komentarze (2)

Lula (2012-03-24 22:52:43)
Dobry
Lubie ten balsam na pajączki. Jest dosc gestyi fajnie natluszcza
sylvana (2012-03-20 08:56:13)
Zdarza mi się,że...
skóra staje się nagle wrażliwa,więc może to będzie wyjście,aby oduczyć ją kaprysić  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar