2012-03-15

Twarz

Trzy kroki do skóry bez trądziku

Czy z trądzikiem w warunkach domowych da się skutecznie walczyć? Chociaż na rynku dostępnych jest już sporo silnych kosmetyków przeciwtrądzikowych przeznaczonych właśnie do pielęgnacji domowej, to jednak czasami fachowe oko profesjonalisty jest niezbędne. Niemniej jednak, zanim zdecydujemy się na serię kosztownych zabiegów gabinetowych warto najpierw przetestować skuteczne kosmetyki dostępne w drogeriach.Krok 1 – oczyszczanie!

Cera mieszana, tłusta i trądzikowa wymaga gruntownego oczyszczenia. Należy usunąć przede wszystkim łój, nadmiar zrogowaciałego naskórka (zatyka ujścia gruczołów łojowych i blokuje uwalnianie sebum), codzienne zanieczyszczenia oraz resztki makijażu.

To zadanie idealnie spełnia Żel oczyszczający Lerosett. Unikalny kosmetyk łączy w sobie właściwości toniku i żelu do mycia twarzy. Oprócz dokładnego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń gwarantuje dodatkowo zahamowanie rozwoju bakterii przyczyniających się do powstawania trądziku.

 


Krok 2 – Normalizacja

Kolejnym zadaniem pielęgnacyjnym jest wyregulowanie wszystkich nieprawidłowo przebiegających procesów. Skóra tłusta, mieszana i trądzikowa charakteryzuje się nadmierną pracą gruczołów łojowych, zaburzonym przebiegiem procesu rogowacenia naskórka i zwiększoną obecnością szkodliwych bakterii Propionibacterium acnes. Niełatwo oddziaływać na tyle skomplikowanych przemian jednocześnie, ale Mineralna maska Lerosett to potrafi! Kosmetyk zawiera Marokańską glinkę wulkaniczną, która reguluję gospodarkę lipidową skóry i umożliwia przywrócenie jej matowego wyglądu. Maska znacznie zmniejsza ilość pojawiających się niedoskonałości i rozjaśnia nieestetyczne blizny potrądzikowe.Krok 3 – Likwidowanie niedoskonałości

Jeśli pomimo ogólnej poprawy kondycji skóry nie udało nam się pozbyć wszystkich niedoskonałości warto zastosować kosmetyki działające miejscowo. Zarówno te lecznicze, jak i korektory maskujące krostki. Ciekawym połączeniem tych dwóch cennych właściwości jest Acne camouflage – leczniczy korektor na trądzik. Zaletą kosmetyku jest niebywała wręcz wydajność i zdolność dopasowywania się do wszystkich odcieni skóry oraz to, że w przeciwieństwie do innych  korektorów stosowanych miejscowo, Acne camouflage nie wysusza skóry.
 
 
cialo.pl - drogeria internetowa
Anna Wydra
mgr kosmetolog
ekspert drogerii internetowej ciao.pl

www.ciao.pl

Komentarze (3)

dqXnbGjd (2012-04-30 02:46:08)
CrFNFMiy
iAR0gp , [url=http://ghlcshulmwjx.com/]ghlcshulmwjx[/url], [link=http://yqzgynecxbei.com/]yqzgynecxbei[/link], http://yjwabwhzylqo.com/
NZZqWkeBTKj (2012-04-28 04:13:07)
tiqXGEyBAevEMlfVxS
Unparalleled accuracy, unequivocal clarity, and unndieable importance!
sylvana (2012-03-20 09:07:51)
Zapamiętam...
i podam dalej 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar