2012-03-13

WARTO WIEDZIEĆ

Fundacja PEGASUS już 10 lat pomagamy koniom

Tagi: fundacja
Fundacja PEGASUS powstała w 2002 roku z myślą o pomocy koniom, które cierpią z powodu niehumanitarnych działań człowieka. Drugim ważnym celem Fundacji jest edukacja dzieci i młodzieży pod kątem ochrony praw zwierząt.

Naszą misją jest uświadamianie społeczeństwu, że zwierzęta uczą nas odpowiedzialności i wrażliwości, a kontakt z nimi kształtuje osobowość i pielęgnuje w nas ideę człowieczeństwa.

Od 2004 roku Fundacja Pegasus posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP), dzięki czemu można ją wspierać oddając 1% swojego podatku na jej rzecz.

W ciągu 10 lat działalności Fundacji PEGASUS, dzięki ogromnemu wsparciu fundatorów, darczyńców i wielu innych ludzi o wielkim sercu udało nam się uratować ponad 170 koni. Dla kilkudziesięciu z nich poprzez program adopcji znaleźliśmy nowe domy i kochających opiekunów. Dla pozostałych koni prowadzimy ośrodek, w którym dochodzą do zdrowia i mają zapewnioną bezpieczną i spokojną przyszłość. Regularnie uczestniczymy również w interwencjach dotyczących zaniedbań wobec zwierząt. Nasi podopieczni pomagają z kolei w rehabilitacji niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo dzieci na terenie całej Polski podczas organizowanych cyklicznie zajęć z hipoterapii.

 Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja PEGASUS od 10 lat ratuje życie koni, zapewniając im rehabilitację i schronienie.

Wciąż jednak przybywają do nas kolejne konie, które zostały porzucone lub skrzywdzone przez człowieka. Chcemy odmienić ich ciężki los, otoczyć je opieką i wsparciem. W naszych ośrodkach, pod fachową opieką mają szanse dojść do zdrowia i nauczyć się  na nowo zaufania do człowieka. Jest wiele sposobów by pomóc nam w tym.

Wejdź na www.pegasus.org.pl i dowiedz się więcej.

 
Pomóż nam ratować polskie konie…

 Nr KRS 0000119251

Komentarze (3)

wodniczka (2012-03-13 20:09:55)
PEGASUS
Zwierzę tak jak i człowiek czuje, niestety ludzie, raczej to nie ludzie postępują wielokrotnie wprost karygodnie. Ileż to zwierząt niepotrzebnie cierpi, jakże ich los bywa straszny i to właśnie przez człowieka, nie to nie człowiek:( Gardzę takimi ludźmi!
NekropolisQueen (2012-03-13 15:31:21)
Pomóżmy
Ja również jak Ty sylvana kocham zwierzęta i czasem tak mało trzeba by pomóc, a mimo to ludzie pozostają obojętni, dlatego mam taką nadzieję,  że im więcej będziemy o tym pisać i mówić, tym więcej z nas będzie chciało zrobić coś dobrego. z głębi serca
sylvana (2012-03-13 14:26:35)
Konie to moja pasja i miłość...
tak jak koty i psy,które cenię najbardziej na świecie,więc z wielką przyjemnością podzielę się moim 1% i namówię wszystkich których znam,aby zrobili dokładnie to samo! Jesteście Wspaniałe,że o tym piszecie-dziękuję Zapamiętałam: www.pegasus.org.pl  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar