2012-03-05

ROZRYWKA

Junior Stress

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym artystą. Junior Stress już niedługo zawita do Częstochowy. Nie można tego przegapić.
Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin.

Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach wyjazdów z Love Sen-C Music powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Lubeski skład młodych muzyków pod wodzą Witka i patronatem Natty B koncertuje już od 2003 roku, ale jak dotychczas jedyną ich oficjalną produkcją jest wydany przez Siła-Z-Pokoju Version Records 12" winylowy singiel który ukazał się w 2008 roku.

W tym samym roku, ale parę miesięcy później, nakładem Karrot Kommando ukazała się solowa płyta Stressa nazwana, jakżeby inaczej, "L.S.M.". Równolegle powstaje Sun El Riddim Band, zespół z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Muzycy koncertujący znani wcześniej m.in. z gupy Bakshish oraz chórzystki które potem pojawiły się w składzie wzmocnily i tak już mocny show Juniora Stressa. Obecnie Sun El Band i Junior Stress w warszawskich i krakowskich studiach nagran pracują nad druga płytą.

Równoległym projektem Juniora Stressa jest Dancehall Masak ? rah. Tu znany jest jako Jurek Dress i razem z 27Pablo i ich selektorem Drajwą propagują muzykę dancehall przez swój program w radiowej Czwórce cotygodniowe imprezy w warszawskiej Mandali i na wyjazdowych występach tam, gdzie znajdą się ludzie na tyle nierozsądni by ich zaprosić do siebie.

Junior Stress doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, współpracował z m.in. Eastwest Rockers, Mariką, Grubsonem, usłyszeć go można też na ostatniej płycie Hemp Gru.
 
Koncert Junior'a Stress'a odbędzie się 9.03.2012 (piątek) o godz. 23:00 w klubie Colbert.
 
Bilety: 10 PLN (przedsprzedaż) / 15 PLN  (w dniu koncertu)
Klub Colbert ul. Dąbrowskiego 40
Drzwi klubu otwarte o godz. 21:00
Wstęp od 16 lat.
 

Komentarze (1)

sylvana (2012-03-05 21:57:23)
Zacne wydarzenie,
niestety za daleko  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar