2012-01-22

Biżuteria

Do odważnych wiosna należy!

Choć za oknami aura, która nie nastraja pozytywnie, to powoli, ale wielkimi krokami zbliża się wiosna. Ponure barwy w naturze i w naszych garderobach odchodzą w niepamięć. Widać to już nie tylko na pokazach mody, ale także w sklepach. Pora udać się na zakupy! Warto jednak wiedzieć, co tej wiosny będzie modne.


Projektanci są zgodni, co do jednego – koniec z nudą i szaro-burymi strojami! W tym sezonie najwięksi kreatorzy stylu postawili na wyrazistość. Kontrast to jest to, co charakteryzuje trendy na nadchodzącą wiosnę. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki gładkich tkanin, jak i te, które uwielbiają wzorzyste stroje. Trzeba pamiętać o jednym – musimy być widoczne. Jeśli postawisz na wzory to koniecznie wielkie kwiaty, figury geometryczne albo „panterka”. Niezwykle modny będzie styl Etno, czyli wszelkie motywy folkowe w nowej aranżacji kolorystycznej. 

Tej wiosny trendy nadal będzie color blocking. Nie bój się połączeń jaskrawych kolorów z ubraniami w pastelowych odcieniach. Uważaj jednak na to, co będziesz zakładać. To kolor jest najważniejszy, krój niech pozostanie nieskomplikowany. To samo dotyczy biżuterii. Do strojów o tradycyjnym fasonie i w jednolitych kolorach, można wybrać coś niebanalnego i wielobarwnego – radzi Agnieszka Biernacka, projektantka i właścicielka marki Agabag, która zajmuje się tworzeniem biżuterii z ... klocków LEGO®. To właśnie takie zaskakujące połączenia będą dominować w tym sezonie. 

Projektanci nie zapominają także o tych paniach, które nie czują się najlepiej w kolorowych  kreacjach. Biel połączona z czernią, beże i pastele – to wszystko jest dozwolone. Aby być trendy tej wiosny, pamiętajcie o wyróżniającym akcencie – ciekawy, niesymetryczny krój, wyrazista szminka albo unikalna biżuteria. Znakomicie sprawdzi się połączenie białej koszuli i czarnych spodni z jasnozielonymi oryginalnymi kolczykami. Ich zaletą jest prostota kształtów i głębokie, soczyste kolory. To idealne połączenie na ten sezon - mówi projektantka. 

Obudź swoją kreatywność z zimowego snu – to motto przyświeca modowym zabiegom w sezonie wiosennym. Im połączenie bardziej nietypowe, tym lepiej. Ta zasada dotyczy nie tylko pań, ale także panów, nawet tych, którzy skazani są na codzienne noszenie garnituru. Ciekawy dodatek, jak spinki do mankietów z Yodą albo pasek do spodni z klamrą z klocków przełamią monotonię i pozwolą w subtelny sposób wyróżnić się z tłumu. 

Wiosna to radość i zabawa. To właśnie te cechy mają znaleźć swoje odzwierciedlenie w strojach na ten sezon. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze to dobrze czuć się w ubraniu – to ono ma być dodatkiem do nas, nie odwrotnie. 
  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar