2012-01-09

ROZRYWKA

Koncert Tede w Częstochowie

13.01.2012 (piątek) godz. 21:00 zapraszamy na nowy cykl imprez w klubie Colbert. Wystąpi TEDE wspomagany przez ekipę Wielkiego Joł !!! Po koncercie bawimy się do rana w rytmach hip hop, RnB i dancehall oraz reggaeton !!!  Colbert Club ul. Dąbrowskiego 40 Bilety: 11 PLN (przedsprzedaż) / 15 (w dniu imprezy)


 
 
Tede (TDF) obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od ponad 10 lat. Początki jego kariery związane są z zespołem 1kHz (Ein Killa Hertz), który występował w składzie: TDF (Tas De Fleia), Janmario (DJ JMI) oraz V.O.L.T. (600V). Artyści zaistnieli w świadomości szerszych kręgów odbiorców kawałkiem wydanym na pierwszej polskiej hip-hopowej składance „SP. Records" pod tytułem „Wyłącz Mikrofon".

W 1996 roku Janmario i TDF stworzyli własną formację o nazwie "Trzyha" (HHH=Hardcore Hip-Hop). W styczniu 1999 r. zespół zmienił skład i nazwę na Warszafski Deszcz. Pojawił się długo oczekiwany krążek "Nastukafszy...". Bez żadnej promocji, sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Debiut formacji „Trzyha/Warszafski deszcz” był najbardziej spektakularnym sukcesem w historii polskiej muzyki Hip-Hop. Po wydaniu pierwszej płyty „Warszafskiego Deszczu” zatytułowanej „Nastukafszy” na wiele lat zespół zawiesił swoją działalność, a muzycy kontynuowali kariery solowe.

Rok 2000 upłynął pod znakiem koncertów, a Tede rozpoczął prace nad solową płytą. Jako Warszafski Deszcz raperzy nagrali kawałki na "Hip-Hopowy Raport z Osiedla 2000" i na składankę RRX p.t. "Styl Reprezentacji Pierwszej Ligi".

W połowie kwietnia 2001 w sklepach pojawił się solowy singiel Tede p.t. „Wyścig szczurów", promujący jego solowy LP „S.P.O.R.T.", który z kolei ukazał się w sklepach pod koniec maja 2001 r. Solowa płyta Tedego cieszy się ogromną popularnością (około 30 tys. egzemplarzy).

Kolejna, wydana już przez Wielkie Joł, podwójna płyta Tedego pt. „3H:HAJS HAJS HAJS” okazała się hitem 2003 roku. Album promowany był teledyskami: „Pili Gin”, „Zeszyt Rymów” oraz przebojem lata 2003 zatytułowanym „Wielkie Joł”.

W 2004 roku Tede zaprezentował trzecią solową płytę zatytułowaną "Notes". To właśnie na tej płycie znalazł się kawałek "Jak Żyć", w którym wykorzystany został utwór Zdzisławy Sośnickiej, co spotkało się z bardzo przychylnym odbiorem ze strony wokalistki. Do współpracy przy tej produkcji "Notesu" Tede zaprosił młodych producentów wyłonionych z konkursu ogłoszonego przez Wielkie Joł. To właśnie dzięki temu konkursowi rozpoczęła się współpraca z jednym z najlepszych beatmaker'ów w naszym kraju - Matheo. Muzyka tworzona przez niego, tak wyśmienita, że Tede zaprosił go do wspólnego tworzenia czwartej solowej płyty.

W 2006 roku nakładem Wielkie Joł ukazał się czwarty solowy album Tede zatytułowany „Esende Mylffon”. Muzyka Matheo to kwintesencja Hip-Hopu w iście amerykańskim stylu. Wykształcenie muzyczne i zamiłowanie do czarnych brzmień zaowocowały niesamowitymi dźwiękami, które nadały płycie mocne i porywające brzmienie. Płyta została wydana w wersji brudnej oraz limitowanej wersji czystej pozbawionej wulgaryzmów.

Po ośmiu latach, w dniu premiery pierwszej płyty, zespół Warszafski Deszcz, już bez Dj Jan Mariana zdecydował się wydać drugą, archiwalną płytę. Album WFD zatytułowany „Reminiscencje” został opublikowany w Internecie, za darmo w lutym 2007 roku. W ciągu pierwszego tygodnia pobrano ponad 200 tysięcy pełnych płyt. Legenda Warszafskiego Deszczu ożyła na nowo, a koncerty zagrane przez reaktywowany Warszafski Deszcz okazały się najciekawszymi wydarzeniami muzycznymi ostatnich kilku lat. Na warszawskiej imprezie Warsaw Challenge, zorganizowanej przez Biuro Promocji Miasta ST. Warszawy koncert Warszafskiego Deszczu zgromadził 6 tysięcy fanów i był głównym wydarzeniem finału międzynarodowych zawodów breakdance. W sierpniu 2007 roku Warszafski Deszcz wystąpił na międzynarodowym festiwalu Hip Hop Kemp w czeskim mieście Hradec Kralove. Ich występ został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność i wielu korespondentów z różnych krajów.

Kolejny, już piąty solowy album Tede został wydany przez Wielkie Joł w 2008 roku. Płyta pod tytułem „Ścieżka Dźwiękowa” została laureatem PAM Music Academy w kategorii Best Album Urban/Roots oraz była nominowana w kategorii płyta roku w Plebiscycie Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009.

W 2009 roku Tede i Numer Raz postanowili reaktywować legendarną formację Warszafski Deszcz wydając rewelacyjnie przyjęty album „Powrócifszy…” Płyta WFD "Powrócifszy..." w drugim notowaniu na Oficjalnej Liście Sprzedaży OLIS płyta Warszafski Deszcz "Powrócifszy..." awansowała z 9 na 5 miejsce i jednocześnie stała się najwyżej notowaną pozycją Hip-Hopową na Oficjalnej Liście Sprzedaży ZPAV. Produkcja Warszafskiego Deszczu trafiła również na 1 miejsce sprzedaży w sklepie internetowym Merlin.pl oraz w wielu salonach Empik.

Ponadto nagrania Tede’go znalazły się kilkukrotnie na międzynarodowych kompilacjach europejskiego Hip-Hopu „East Side Unia” wydawanych przez czeską wytwórnię Terrorist? Records. Znacznie podniosło to wizerunek polskiego rapu w oczach naszych sąsiadów i zapewniło stałe miejsce w ich płytotekach.

Niezależnie od działalności muzycznej, Tede wielokrotnie pojawił się zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wielkie Joł zrealizowało serię programów telewizyjnych pt. Bezele, emitowanych w telewizji muzycznej Viva Polska. Program „Bezele” był pierwszą pozycją wyprodukowaną przez zewnętrzną firmę dla telewizji Viva Polska i momentalnie zdobył największą oglądalność. Sukces programu Bezele wpłynął na dalsze propozycje filmowe. Tede wystąpił w filmie Francuski Numer, serialach Kryminalni i Niania emitowanych w telewizji TVN oraz użyczył głosu do filmów „Zebra z Klasą” oraz „Wojownicze żółwie Ninja”. Obecnie jest prowadzącym program motoryzacyjny Operacja Tuning, emitowany w telewizji TVN TURBO.
 
Kolejne koncerty:
 
- 20.01.2012 ELDO
- 3.02.2012 PEJA

Komentarze (3)

pscolka (2012-01-14 20:48:54)
hehehe
joł joł
sylvana (2012-01-09 23:21:23)
I ja również bardzo żałuję :((
że i mnie tam też nie będzie 
NekropolisQueen (2012-01-09 23:05:41)
Super imprezka!
Taka impreza i takie tanie bilety!!! aż żal, że nie mogę tam być
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar