2012-01-07

ROZRYWKA

Trudna miłość po polsku

Tagi: film
Już 10 lutego do kin wchodzi pełnometrażowy film Barbary Białowąs. „Big Love” kręcone było w dość krótkim czasie- od czerwca do sierpnia 2011 roku. Zobaczymy, czy ponad dwa miesiące to wystarczający czas by zrobić dobry film.

Film opowiadać będzie o młodzieńczej miłości, która przeistacza się w toksyczny związek, o wejściu w dorosłość i o spełnianiu marzeń. Jak podkreślają twórcy obraz zrywa z mitem wielkiej miłości, pokazuje jej brutalne oblicze i zmienne nastroje.

Reżyserka i scenarzystka przyznaje, że film pokaże nietypową stronę miłości. Nie zabraknie również scen erotycznych. Trudno jednoznacznie określić z jakiej kategorii jest to film. Białowąs podkreśla, że jest to mix gatunków, coś zaskakującego co można ująć pod nazwą „dramat erotyczny”.  Wszystkie sceny z filmu nakręcono  w Warszawie.

Piosenkę do filmu o tym samym tytule zaśpiewała Ada Szulc. Muzyka to jeden z głównych atutów produkcji jak podkreślają twórcy. Mocna jest również obsada: w głównych rolach piekielnie przystojny Antoni Pawlicki w roli niegrzecznego chłopca, a także Aleksandra Hamkało, dla której pierwszoplanowa rola jest jedną z większych w jej obecnej karierze (wcześniej można ją było zobaczyć m.in. w drugoplanowej roli w Sali samobójców). Wśród postaci możemy dopatrzeć się też takich nazwisk jak Robert Gonera, Małgorzata Pieczyńska, Adam Ferency czy Borys Szyc.

Zwiastun filmu zapowiada całkiem niezły obraz. Jak myślicie, czy to nowa era kina polskiego? Czy po głośnej Sali samobójców i romantycznych Listach do M przyszedł w końcu czas na dobre filmy z Polski?

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na premierę.

Artykuł naszej stażystki: Agnieszki Deja

Inne artykuły naszej stażystki:
6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Ulica na wystawie

Nowości od DecoMorreno

Serce rośnie widząc pomocne dłonie

Dla amatorów fotografii

Chora z niedopieszczenia

Zupa w trzy minuty

Lecznicze właściwości Wit. A

Urodzony sto lat temu

Księżniczka skończyła właśnie 30 lat

Kobieta kobiecie

X Factorowe rewolucje


Najbardziej świąteczny film świata

Nadzieja polskiego kina

Bez paniki


Siostrzana siła


Pierwszy raz w Polsce

Wybrzuszenie na dłoni

Słodkie cudeńka

Lily Cole

Wielkomiejska sztukaKomentarze (2)

pscolka (2012-01-07 20:39:56)
Hmmm po opisie całkiem niezły.
Jednak osobiście obejrzę go i wyrażę swoją opinię. Liczę na to, że będzie naprawdę bardzo dobry.
sylvana (2012-01-07 13:34:45)
Mam zamiar wybrać się w Walentynki :)))
jest na co czekać  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar