2012-01-03

ROZRYWKA

Muppety nadciągają

Tagi: film
20 stycznia tego roku na srebrnych ekranach będziemy mogli ujrzeć starą ekipę dobrze wszystkim znanych teatralnych lalek Jima Hensona. Najnowszy film z Muppetami, na których wychowało się już nie jedno pokolenie, to rozrywka nie tylko dla najmłodszych.

Muppety zadebiutowały pod koniec lat 60. w amerykańskim programie telewizyjnym, znanym powszechnie jako „Ulica Sezamkowa”. Dziesięć lat później (1979 r.) sympatyczne marionetki po raz pierwszy pojawiły się na wielkim ekranie w filmie „Wielka wyprawa muppetów”. Od tamtej pory nakręcono wiele pełnometrażowych produkcji z ich udziałem. Przeważnie u boku postaci Hensona można było zobaczyć znaną osobistość medialną ze świata show biznesu, w tym Johna Cleese’a, Andie MacDowell czy Michaela Caine’a. Ponadto wyprodukowano także kolejny program telewizyjny „The Muppet Show” (1976-1981) oraz jego kontynuację „Muppets Tonight” ukazującą się już w latach 90. Swoją wieloletnią popularność Muppety zyskały dzięki umiejętnemu łączeniu zabawy i nauki.

W najnowszym filmie o Muppetach wyreżyserowanym przez Jamesa Bobina będziemy mogli zobaczyć całą drużynę z Kermitem i Świnką Piggi na czele. Jest to pełen dobrego humoru musical o kolejnych przygodach naszych ulubieńców. Historia rozpoczyna się w Smalltown, gdzie mieszka Gary i jego dziewczyna Mary. Chcąc uczcić dziesiątą rocznicę swojego związku para postanawia wyruszyć do Los Angeles. Gary decyduje się zabrać także swojego brata Waltera (będącego muppetem), z którym od dziecka dzieli miłość do Muppetów, aby mógł on odwiedzić ich teatr. Podczas zwiedzania Walter zakrada się do biura Kermita i przypadkiem słyszy, jak Statler i Waldorf sprzedają teatr naftowemu potentatowi, Texowi Richmanowi. Biznesmen zamierza zniszczyć obiekt, aby dostać się do znajdującego się pod nim złoża ropy. Jedyną szansą na ocalenie teatru jest zdobycie 10 milionów dolarów, które umożliwiłyby wykupienie budynku. Kiedy Walter opowiada wszystko Gary’emu i Kermitowi, zapada decyzja o ponownym połączeniu dawnej trupy i wystawieniu jedynego w swoim rodzaju spektaklu, który pozwoli zebrać pieniądze i uratować teatr. Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ cała ekipa rozjechała się po świecie i prowadzi własne interesy. Miś Fozzy występuje z grupą sobowtórów Muppetów, czyli z Moopetami, Gonzo wzbogacił się na instalacjach wodociągowych, a Świnka Piggi została redaktorką w paryskim piśmie o modzie dla puszystych. Muppetom udaje się jednak zjednoczyć i wspólnie stanąć do zaciętej walki z Texem Richmanem, której wynik widzowie będą mogli poznać w kinach już 20 stycznia.

Film został zrealizowany w polskiej wersji językowej. Będziemy mogli w niej usłyszeć m.in. głos Edyty Olszówki, Jacka Bończyka, Michała Zielińskiego, Pawła Podgórskiego czy Anety Todorczuk-Perchuć. Poza tym partie wokalne także będą w wykonaniu polskich artystów. Życzymy udanej zabawy.


Artykuł naszej stażystki:
Pauliny Frączek


Inne artykuły naszej stażystki:
Listy do M. po premierze

Baby są jakieś inne

Hope Edelman Córki które zostały bez matki
 
Styl w XXI wieku

Nowe objawienie Stephena Kinga, czyli Dallas 63

Relacje damsko - męskie pod lupą Krystyny Kofty

Elektryczna przyszłość dzisiaj

Andrzejki dawne i współczesne

Brytyjski wywiad w nowej odsłonie

W oczekiwaniu na Różę Wojtka Smarzowskiego

Tradycje nocy wigilijnej

Ksiądz Adam Boniecki ocenzurowany

Smutne mikołajki

31 lat pamięci o Johnie Lennonie

Starsi Panowie na deskach Teatru Dramatycznego

Z łezką w oku, czyli 333 popkultowe rzeczy... PRL

Żegnamy Bosonogą Diwę

Coś powraca na ekrany kin

Rzeczywistość w słowie i obrazie

Komentarze (4)

kupiska (2012-01-22 16:17:51)
hmmm
lubiłam muppety w dzieciństwie,ale raczej nie wybrałabym sie na ten film
sylvana (2012-01-04 10:51:24)
Doczekać się już nie mogę na wielkie show :)))
bo kocham Muppety od dzieciństwa
cyruleczka (2012-01-04 08:25:33)
***
może uda mi się wybrać z córką
pscolka (2012-01-03 22:21:14)
.
Z chęcią obejrzałabym ten film. Mam nadzieje, że uda mi się pójść do kina na niego:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar