2011-12-12

Rozwiązania

Rozwiązanie konkursu na audiobooki POKUTA oraz KUSZENIE Anne Rice

Zakończył się konkurs, w którym można było wygrać audiobooki o tajemniczych tytułach POKUTA oraz KUSZENIE Anne Rice. Waszym zadaniem było porozmawianie z Aniołem Stróżem. 3 odpowiedzi po prostu nas zachwyciły, reszta też oczywiście była bardzo dobra. Przekonajcie się kto wygrał.


Lista zwycięzców:

1. lazyxlady 


Aniele Stróżu Mój..
Dotychczas regulanie odmawiała modlitwę, tak też było tego wieczoru: ''Aniele Stróżu Mój, Ty zawsze przy mnie stój...'' - Ahh, jaka to kretyńska modlitwa. Codziennie się modlę i co? Gdzie on niby stoi? Podniosłam się z kolan. Obróciwszy się w drugą stronę spostrzegła cień, ogromny cień. Wyłonił się wraz z bijącym światłem. Podszedł do mnie Anioł. Ten sam, w którego przestała wierzyć. Odrzekł: ''Masz rację,ta modlitwa jest poniekąd bez sensu. Nigdy nie stałem i nie mam zamiaru stać z boku. Zawsze byłem z tyłu, wiedziałam, jak popełniasz błędy, chciałem,żebyś poznała najpierw ich smak, zanim ci pomogę. Mimo wszystko czuwałem nad tobą. Potrafiłem uporać ze złem, które mogłoby cię spotkać, lecz tym razem nie będę w stanie tego zrobić. Ktoś poluje na twoją duszę-uważaj. Była pełna lęku, strachu/ nie docierało do niej, czy to może skutek przedawkowania tabletek nasennych, a może po prostu rzeczywistości. Anioł odezwał się po raz drugi: ''Obiecaj,że moja dotychczasowa praca nie pójdzie na marne''. Odpowiedziała: ''Ależ skąd. Dzięki tobie przenosiłam góry, a mam potknąc się o kamień? Dusza należy do mnie i do Stwórcy, to ona będzie żyć wiecznie. Wierzę w to,że będzie ze mną Bóg, który nie pozwoli mnie zranić. Dziękuję. ''Za co?''-spytał anioł. Ot tak. A wkrótce zobaczysz, jaka jestem silna i jak silna więź łączy mnie i Boga.


2. ania2517


,,Serce''
Anioł spojrzał na mnie ze smutkiem.
W mojej głowie rozpoczęła się gonitwa myśli, które biegły z prędkością świata.
Myślałam : nie mam nic. Jestem sama. Tym razem naprawdę zostałam sama. To już koniec. Nie dam rady. Nie zrobię tego. Nie mam szansy. Odeszła nadzieja...
Anioł wyczuwając mój strach rzekł : nie wolno ci tak o sobie myśleć! Jesteś wspaniała, słyszysz? Jesteś cudem stworzonym przez Boga. I dopóki masz w sercu wiarę i miłość - nie przegrasz.
Poczułam jakby do serca wlano mi gorący napój, który rozgrzewał skostniałe komórki, dodawał otuchy, podnosił z dna. Znowu widziałam światło w tunelu. Na nowo uwierzyłam, że nie wszystko stracone. Nie poddam się tak łatwo. Tyle razy walczyłam.
I udawało mi się. Bo...
Bo zawsze się starałam by to, co robię, robić najlepiej jak potrafię. Z pełnym zaangażowaniem, pracowitością, sumiennością.
Bo umiałam wybaczać. Nie chowałam urazy, nie skreślałam ludzi, na nikim nie postawiłam krzyżyka.
Bo uśmiechem przeganiałam czarne chmury, smutek, ból, zwątpienie. Problemami obarczałam tylko siebie, ale nawet wtedy nie pozwoliłam, by wzięły one górę nade mną.
Bo ofiarowywałam innym to, co mogłam - pomoc, akceptację, dyskrecję, bezinteresowność.
Bo zawsze słyszałam od innych, że jestem skromna, życzliwa, wrażliwa, delikatna, ale tkwiła we mnie siła, która pozwalała mi przetrwać pomimo mojej kruchości.
Anioł spojrzał na mnie troskliwie, ale po jego minie poznałam, że jeszcze nie doszłam do tego, co najistotniejsze. Do mojej najsilniejszej broni.
Nie wiedziałam, co jeszcze mogłoby stać się moim orężem w tej ostatecznej walce.
Spojrzeniem poprosiłam anioła o pomoc.
Powiedział: wszystko, o czym pomyślałaś to prawda. Nawet jeśli siebie nie doceniasz. Nawet jeśli umniejszasz własną wartość.
Powiem ci tylko jedno. To, o czym boisz się pomyśleć. Ty po prostu masz dobre serce. Wielkie, przesycone dobrem, czyste jak kryształ serce. To ono przyniesie ci zwycięzstwo. Juz niedługo światło pokona ciemność, dobro zwycięży nad złem, sprawiedliwość nie ulegnie niesprawiedliwości. A to wszystko dzięki tobie i twojemu sercu.
Podniosłam głowę. Byłam zaskoczona, oszołomiona i... zaszczycona. Nigdy nie usłyszałam wspanialszego komplementu z ust samego anioła. Juz wiedziałam, że ta walka nie będzie moja ostatnią. Byłam pewna, że to dopiero poczatek... 

3. pscolka

Mój Anioł Stróż
Po długim wysłuchaniu Anioła Stróża, złapałam go za rękę i mocno ją ścisnełam. Przez chwilę milczałam, potem uklęknęłam i spojrzałam głęboko w jego przejrzyste oczy.
Następnie wydusiłam z siebie to co wszystko czułam, choć emocji mi nie brakowało. Powiedziałam mu: "Rozumiem, że nie jesteś w stanie uchronić mojej duszy. Nie chcę, abyś prosił nikogo innego o pomoc w mojej sprawie, bo to nic nie pomoże. Muszę uporać się z tym demonem sama. A Ciebie Aniele Stróżu proszę, miej w opiece moją rodzinę, chroń ich od złego i trzymaj ich w zdrowiu. Teraz proszę odejdź i ratuj moich bliskich".
Siedząc sama w ciemnej uliczce, myślałam o tym, dlaczego akurat ktoś chcę odebrać moją duszę i co się z nią stanie.
W ten czas ukazała się postać demona, który przemówił: "Ty zostałaś wybrana, ty będziesz cierpieć do końca, za Twą miłość do Twego Boga".
Zamknęłam oczy, ponownie uklęknęłam, ręce skrzyżowałam i myślałam o mojej rodzinie, o bliskich zmarłych oraz o Bogu. W tej przyjemnej chwili moje serce wypełniło się ciepłem, zaczęłam wypełniać się światłem. Kiedy otworzyłam oczy zobaczyłam mojego Anioła Stróża. Powiedział mi, że: "Twoja niewinność, skromność i wrażliwość uratowała Cię przed złym demonem. Dzięki Twojej miłość do wszystkich bliskich i ważnych dla Ciebie, przezwyciężyła zło, a Bóg pomógł Ci w tej walce".
Łzy pociekły mi po policzkach.
Nigdy nie czułam się tak szczęśliwa, jak w tamtej chwili ...


 
Serdecznie GRATULUJEMY!!!


UWAGA:

Dziewczyny, które zwyciężyły prosimy przesłać dane adresowe na adres Agnieszka@udziewczyn.pl

Komentarze (8)

amorki22 (2011-12-13 10:16:45)
Gratki:)
Gratulację dziewczyny:)
Betinka (2011-12-13 08:32:52)
:)
Bardzo ciekawe teksty:)
sylvana (2011-12-13 08:13:55)
Gratuluję,wspaniałe opowiadania,aż miło się czyta :)
 
cyruleczka (2011-12-13 08:01:11)
gratulacje
GRATULACJE!
Monika03091982 (2011-12-13 01:49:43)
gratulacje!
ja również gratuluje, nei brałam udziału w tym konkursie, a co tam trzeba dać szansę nowym uczestniczkom naszych konkursów!!!!!!
nefretete07 (2011-12-12 22:10:06)
:D
Dziewczyny,Wasze opowieści są zachwycające:-)Bardzo mnie wzruszyły..Gratuluję wygranej.
NekropolisQueen (2011-12-12 22:01:09)
:)
Dziewczyny gratuluję serdecznie i zazdroszczę tej niesamowitej nagrody
pscolka (2011-12-12 21:44:52)
O JEJKU:D:D:D
Bardzo gorąco dziękuję. Jestem taka wzruszona, bo tak marzyłam o tych audiobookach. Dzięki Wam wiem, że marzenia się spełniają. Dziękuję serdecznie. Gratuluje również dziewczynom!  Miłej nocy życzę:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar