2011-12-11

WARTO WIEDZIEĆ

Pierwsze w Polsce piłkarskie widowisko muzyczne

Fakt 1 - Piłka nożna to najpopularniejszy sport świata.
Fakt 2 – liczba jej fanów bije na głowę liczbę obywateli Chin.
Fakt 3 – rozgrywki na poziomie międzynarodowym należą do najbardziej emocjonujących i wyczekiwanych wydarzeń naszego globu.

W ciągu kilku tygodni całe narody jednoczą się i kibicują swoim reprezentacjom.  Ale czy wiemy o nich wszystko?


Poznajmy zatem najlepszych z najlepszych, wybranych z setek, wybitnych i niestrudzonych wojowników o honor polskiej piłki – zawodników reprezentacji biało - czerwonych. Jędrek to pewny siebie, potężny władca bramki. Ma jednak jedną słabość - panicznie boi się terrorystów, ma na ich punkcie prawdziwą obsesję – każda podróż autokarem, czy wejście na boisko jest dla niego prawdziwym wyzwaniem. Gerard jest „gwiazdą” ligi francuskiej.  Mimo, że ciągle grzeje ławkę rezerwowych, pręży się jak paw i dumnie opowiada o francuskich standardach i profesjonalizmie. Kopyto to prawdziwy „obrońca-taran”. Nokautuje bramkarzy i kolekcjonuje czerwone kartki. Bezwzględny patriota, głęboko wierzący, gra w hołdzie dla naszego papieża. Piotruś – nowicjusz, który naiwnie wierzy w sukces i ma największą motywację do gry. Niestety słabo radzi sobie z problemami i ze wszystkim zwraca się do mamy. Gwiazda drużyny, grający w reprezentacji od lat – kapitan Romek ma lekkie problemy miłosno – alkoholowo - hazardowe, ale za to świetnie prezentuje się na zdjęciach jako lider.

Oczywiście świat piłki nożnej nie mógłby istnieć bez komentatorów – wszak to oni podsycają ogień w sercach fanów, motywują piłkarzy, wzmacniają doping. Swoimi komentarzami i opowieściami przyodzianymi w bujne słownictwo i wypełnionymi po brzegi emocjami u niejednego widza mogą wywołać atak serca lub... napad śmiechu. W rolę Szalonego Komentatora wcieli się posiadacz jednego z najbardziej znanych głosów w historii polskiego sportu i autor niezapomnianych powiedzeń, które na trwałe zapisały się w pamięci fanów piłki nożnej: Tomasz Zimoch !!!

 „Ławka Rezerwowych” to niezwykle zabawna komedia muzyczna Michała Walczaka i Marcina Kołaczkowskiego, z przymrużeniem oka ukazująca naszą reprezentację poza boiskiem. Życie zawodników to przecież nie tylko gra, ale też podróże, pobyty w hotelach, opracowywanie strategii i konferencje prasowe. A tu może zdarzyć się wszystko – zamach terrorystyczny, musztra wojskowa, szturm gorących fanek...

Zabawne dialogi i komiczne sytuacje wzbogacone nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy (m.in. „C'est la vie”, „Baby ach te baby”, „Już taki jestem zimny drań”, „Wymyśliłem Ciebie”, czy „Czarny Alibaba”). Do tego gościnny udział jednego z byłych trenerów reprezentacji Polski. I mamy komplet, więc zaczynajmy grę!
 
udział biorą:
Mateusz Damięcki / Lesław Żurek, Jacek Lenartowicz, Michał Piela,
Maciej Makowski, Zbyszek Fil i inni

choreografia - Paulina Andrzejewska
kierownictwo muzyczne - Andrzej Perkman
przygotowanie wokalne - Piotr Hajduk
scenariusz –Michał Walczak i Marcin Kołaczkowski
reżyseria - Marcin Kołaczkowski
produkcja – Sztukoteka


Najsympatyczniejsza produkcja tego roku !!!


 

 

Komentarze (1)

sylvana (2011-12-12 09:05:18)
najsympatyczniejsza i z pewnością najzabawniejsza,to trzeba obejrzeć :)
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar