2011-11-26

SPORT

Polartec Scufoneda 2012

Polartec Scufoneda 2012 - to już piętnasta edycja - przez  tydzień trwać będzie narciarskie święto dla dzieci i dorosłych obfitujące w liczne atrakcje kulturalne, apres-ski oraz zawody i różne inne imprezy towarzyszące tj. Mistrzostwa Włoch w Telemarku. Impreza odbędzie się w dniach 4-11 marca w dolinie Val di Fassa w pięknych Dolomitach.


Trochę historii
W 1997 roku powstało stowarzyszenie „Scufons del Cogo”, które tworzą górale z Dolomitów – ich główna siedziba znajduje się w urokliwym miasteczku o nazwie Moena w dolinie Val Di Fassa. Członkowie stowarzyszenia to miłośnicy gór i narciarstwa, którym zależy na integracji środowiska, promocji narciarstwa telemarkowego, aktywnego wypoczynku i kultury swojego regionu.

Pierwsza Scufoneda odbyła się w 1998 roku i okazała się wielkim sukcesem więc podjęto decyzję, że impreza będzie odbywać się co roku. W 2001 roku Scufoneda była już tak popularna że organizatorzy zdecydowali o wydłużeniu czasu trwania imprezy. Od tamtej pory przez jeden tydzień Marca trwa narciarskie święto dla dzieci i dorosłych obfitujące w liczne atrakcje kulturalne, apres-ski oraz zawody i różne inne imprezy towarzyszące tj. Mistrzostwa Włoch w Telemarku. Ciekawostka: Podczas Scufonedy można spotkać na stoku tradycyjnie ubranych narciarzy noszących wełniane spodnie i kurtki oraz filcowe kapelusze.

Scufoneda w nowym wcieleniu
Polartec docenił doskonałą organizację imprezy oraz misję i pasję jej twórców, dlatego od 2009 roku marka Polartec® rozpoczęła współpracę ze “Scufons del Cogo”. Od tej chwili co roku narciarze i snowboardziści bawią się na Polartec® Scufoneda, której główną atrakcją stały się prestiżowe zawody Freeride Cup – uczestnikami są pełnoletni narciarze i snowboardziści z całego świata. Co ciekawe, każdego roku Amerykańska reprezentacja zawodników rośnie w siłę – dowodem są ubiegłoroczne zawody: całe podium w kategorii telemark zajęli właśnie Amerykanie, na czele z najlepszym narciarzem telemarkowym młodego pokolenia Nickiem DeVore.  

Polartec® Scufoneda 2012
Przygotowania do imprezy idą już pełną parą, a będzie to szczególna bo 15 edycja, która odbędzie się w dniach 4 – 11 Marca 2012. Z okazji jubileuszu pula nagród pieniężnych ufundowanych przez markę Polartec® została podwyższona i wynosi 8,000 €. Ponieważ Freeride Cup cieszy się zainteresowaniem coraz większej liczby uczestników, konieczna była zmiana formuły tych zawodów – wprowadzono system kwalifikacji.

Więcej informacji: www.scufons.com www.scufons.com

VII Freeride Cup (Big Mountain) odbędzie się na północnej ścianie góry zwanej „tarasem Dolomitów” – mowa o Col Margherita ( 2 545 m), mieszczącej się na malowniczej przełęczy San Pellegrino.

Rejestracja zawodników
15 stycznia 2012 rusza rejestracja zawodników. Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w zawodach muszą wysłać zgłoszenie na adres scufons@scufons.com oraz opłacić wpisowe w wysokości 30 €. Każdy uczestnik musi dostosować się do wymogów bezpieczeństwa i posiadać: detektor lawinowy (ARVA), kask oraz ochraniacz kręgosłupa.

Kwalifikacje – piątek 9 marca
Uczestnicy wystartują w 4 kategoriach: narciarstwo alpejskie, snowboard i telemark, dla kobiet będzie przygotowana jedna osobna kategoria łącząca wszystkie w/w dyscypliny.

VII Freeride Cup – sobota 10 marca
Dziesięciu najlepszych zawodników z każdej kategorii będzie mogło wziąć udział w zawodach.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się tuż po zakończeniu obrad sędziów.Krótka relacja video z edycji 2011
przygotowana przez dziennikarza z Amerykańskiego magazynu  Powder Magazine:

http://www.powdermag.com/office-blog/mambo-italiano/

Relacja foto:

http://www.facebook.com/photo.php?v=1952019007152

 

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-26 22:12:51)
prawie jak tradycja :)
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar