2011-11-23

CIEKAWOSTKI

Dla amatorów fotografii

Serwis Świat Obrazu przygotował grę na podstawie klasycznej formuły Memory (w tym wypadku FOTOmemory). Każdy z nas na pewno wie na pewno o co chodzi- przed nami pojawia się plansza z dwudziestoma „kartami”, z których każda kryje sławne zdjęcie z dwóch kategorii do wyboru: „100 najważniejszych zdjęć świata” i „Mistrzowie fotografii dzikiej przyrody”.  Po kliknięciu na jedną z kart ukazuje nam się zdjęcie, do którego musimy znaleźć parę. Zaletą gry jest zdecydowanie możliwość zabawy samemu lub z przeciwnikiem.


Oprócz wspaniałych fotografii warto zwrócić uwagę na kolumnę z prawej strony ekranu. Możemy tam zaobserwować obecny stan gry a w nim m.in. ilość trafionych par i chybionych ruchów, a także komentarze dotyczące ostatniego posunięcia w grze (choć przez nadmiar zastosowanych w nich wykrzykników, ma się wrażenie, że plansza na nas krzyczy).  Na dole ekranu znajduje się okno, które umożliwia nam porozumiewanie się z współgrającym. Najciekawszym jednak z zaproponowanych dodatków jest tabelka „o zdjęciu”, w której gracz otrzymuje informacje o obecnie wyświetlanym obrazie a także link, który kieruje go na stronę z dokładniejszym opisem.

Minusem gry jest jej układ na stronie. By móc otworzyć wszystkie karty gracz musi przewijać okno w górę w dół. Wynagrodzeniem tego wysiłku są na pewno wspaniałe zdjęcia, które po każdej rundzie zostają wymieszanie, co sprawia że nowa rozgrywka przynosi również nowe fotografie do podziwiania.

Gra jest idealna nie tylko dla pasjonatów fotografii, ale przede wszystkim dla ludzi ciekawych świata, którzy chcą ćwiczyć swoją pamięć, koncentrację a także pragną zmierzyć się z wirtualnym przeciwnikiem, których jednak nie ma zbyt wielu, co można wybaczyć grze, która funkcjonuje dopiero od 15 listopada. Jeśli jednak macie ochotę na rywalizację zaproście znajomych do gry i razem zdobywajcie wiedzę dotyczącą mistrzów fotografii.

Link do gry:  http://www.swiatobrazu.pl:8080/

Autor: Agnieszka Deja

Inne artykuły naszej stażystki:

6 minut 40 sekund dla własnej twórczości

Ulica na wystawie

Nowości od DecoMorreno

Serce rośnie widząc pomocne dłonie

Komentarze (2)

Ulka (2011-11-24 08:57:07)
fajny pomysł
szczególnie te opisy zdjęć!
sylvana (2011-11-23 21:22:41)
fotografia to moja pasja :)
sprawdzę z rozkoszą 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar